Nowa instalacja fotowoltaiczna na dachu nowej szkoły w Plewiskach

Nowa instalacja fotowoltaiczna na dachu nowej szkoły w Plewiskach

Na dachu nowej szkoły podstawowej w Plewiskach przy ul. prof. W. Strażewicza działa instalacja fotowoltaiczna. Panele fotowoltaiczne zostały umieszczone na każdym z trzech segmentów kompleksu szkolnego. Jest to pierwszy przykład wykorzystania odnawialnych źródeł energii na budynku użyteczności publicznej w gminie Komorniki. Roboty realizowała firma Eko-Solar Sp. z o.o. wyłoniona w przetargu ograniczonym.

Zakres prac obejmował kompleksowe wybudowanie instalacji fotowoltaicznej z przyłączeniem systemu instalacji do sieci energetycznej (moc przyłączeniowa 90 kW). Całkowita moc instalacji fotowoltaicznej 98,83 kWp.

Zadanie o wartości 517.814,26 zł zostało dofinansowane przez WFOŚiGW w Poznaniu
w formie pożyczki częściowo umarzalnej w wysokości 489 tys. zł.

Ogniwa fotowoltaiczne produkują przez bardzo długi okres energię z promieniowania słonecznego. W przeciwieństwie do innych typów elektrowni fotowoltaika nie wymaga dostarczenia paliw kopalnych, nie emituje spalin i nie powoduje hałasu. Fotowoltaika to rozwiązanie ekologiczne i ekonomiczne – szkoła będzie sama produkować prąd na własne potrzeby. Korzystanie z paneli słonecznych zniweluje w znacznym stopniu straty energetyczne.

GOK Komorniki

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook

Inne wydarzenia:

Nowy klub sportowy – Orły Plewiska

Rozpoczął swoją działalność klub sportowy “Orły Plewiska” na oficjalnejstronie klubu można znaleźć szczegółowe informacje dotycząceharmonogramu treningów i spotkań w ramach B-klasy. Młodym piłkarzomżyczymy wielu sukcesów

Przebudowa ulicy Ogrodowej

Zgodnie z planem jaki wcześniej nakreśliły władze Gminy Komornikizakończyła się przebudowa ul. Ogrodowej, na 400-metrowym odcinkupołożony został chodnik z kostki brukowej, a także asfaltowanawierzchnia. Utwardzenie