Obchody 3 maja

Obchody 3 maja

Uczcili Święto Konstytucji

Hołd pierwszej Konstytucji w nowożytnej Europie i jej autorom oddali samorządowcy gminy Komorniki. Dokładnie w 225. rocznicę uchwalenia przez Sejm Wielki Konstytucji 3 Maja odprawiono w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła w Komornikach uroczystą mszę św. w intencji ojczyzny, rozpoczętą wyśpiewaną dumnie „Bogurodzicą”.
Zebrani mieszkańcy, w towarzystwie pocztów sztandarowych, radnych i sołtysów przeszli do Ogrodu Pamięci, gdzie liczne delegacje lokalnej społeczności i samorządowcy złożyli kwiaty pod pomnikami upamiętniającymi wydarzenia z historii gminy i kraju. Przewodniczący Rady Gminy Marian Adamski w swoim wystąpieniu przypomniał zebranym okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja i słowa Króla Stanisława Augusta zaprzysięgającego ten symboliczny akt słowami „Przysięgłem Bogu, żałować tego nie będę”. Nie zabrakło również odniesienia do niedawno obchodzonej 1050. rocznicy chrztu Polski, które dało początek powierzeniu losów narodu w ręce Opatrzności.
Na pamiątkę rocznicy chrztu Polski, dla tych, co przyjdą po nas, Przewodniczący Marian Adamski w towarzystwie Sekretarz Olgi Karłowskiej i sołtysa Komornik Henryka Szkudlarka odsłonił tablicę pamiątkową na krzyżu milenijnym.

UG Komorniki
DSC_0179

DSC_0218

DSC_0242

DSC_0250

DSC_0272

DSC_0281

DSC_0331

DSC_0334

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook

Inne wydarzenia:

Nowy klub sportowy – Orły Plewiska

Rozpoczął swoją działalność klub sportowy “Orły Plewiska” na oficjalnejstronie klubu można znaleźć szczegółowe informacje dotycząceharmonogramu treningów i spotkań w ramach B-klasy. Młodym piłkarzomżyczymy wielu sukcesów

Przebudowa ulicy Ogrodowej

Zgodnie z planem jaki wcześniej nakreśliły władze Gminy Komornikizakończyła się przebudowa ul. Ogrodowej, na 400-metrowym odcinkupołożony został chodnik z kostki brukowej, a także asfaltowanawierzchnia. Utwardzenie