ruch między Poznaniem a Plewiskami jest dwustronny

Od 10.07 ruch między Poznaniem a Plewiskami jest dwustronny

fot. pim.poznan.pl

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich kierowców oraz pieszych i rowerzystów korzystających z ulicy Grunwaldzkiej. Od 10 lipca, uruchomiony został nowy przejazd pod torami kolejowymi oraz ciąg pieszo-rowerowy pod wiaduktem.

Dzięki nowemu przejazdowi pod torami kolejowymi na ulicy Grunwaldzkiej, kierowcy mogą teraz poruszać się w obu kierunkach. To ogromna ulga dla wszystkich, którzy codziennie przemierzają tę trasę samochodem. Równocześnie, uruchomiony został ciąg pieszo-rowerowy, który umożliwia komfortowe poruszanie się zarówno pieszym, jak i rowerzystom pod wiaduktami.

Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, powiedział, że wprowadzenie tych zmian jest niezwykle ważne dla wszystkich użytkowników drogi. Zarówno kierowcy, jak i piesi, rowerzyści i pasażerowie autobusów mogą korzystać z nowego przejazdu pod torami kolejowymi, co zdecydowanie ułatwi im codzienne podróże. Inwestycja ta jest już na ostatniej prostej, a mieszkańcy Poznania i aglomeracji mogą cieszyć się znacznie bardziej komfortowymi trasami do pracy, domu czy szkoły.

Zmiana organizacji ruchu nastąpiła 10 lipca. Obecnie, na ulicy Grunwaldzkiej, ruch odbywa się w obu kierunkach, choć w obu jest wahadłowy. Dotychczasowy objazd prowadzący przez ulice Południową i Żytnią został zlikwidowany. Ta zmiana przynosi wiele korzyści dla wszystkich użytkowników drogi. Jest to ułatwienie zarówno dla mieszkańców, jak i osób podróżujących tą trasą. Zapewnienie bezpiecznego i płynnego ruchu jest priorytetem w działaniach władz gminy Komorniki. Dlatego też, dzięki inicjatywie radnego Klaudiusza Lipińskiego oraz współpracy z prezydentem Poznania, wprowadzono nowe rozwiązania, które wpłynęły na poprawę jakości codziennych podróży mieszkańców.

Życzymy wszystkim kierowcom, pieszym i rowerzystom, aby te zmiany w organizacji ruchu przyniosły oczekiwane efekty. Bądźmy cierpliwi i stosujmy się do nowych zasad, aby podróże stały się jeszcze bardziej przyjemne i bezpieczne dla nas wszystkich.

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook