Od września dzieci pójdą do nowej szkoły

Od września dzieci pójdą do nowej szkoły

15 września 2015 roku doszło do podpisania umowy pomiędzy Urzędem Gminy w Komornikach a firmą wykonawczą Budmiex SA, która wygrała przetarg na budowę szkoły podstawowej w Plewiskach.

Prace budowlane przebiegały na tyle sprawnie, że już od września tego roku uczniowie z Plewisk będą mogli korzystać z nowoczesnego obiektu. Placówka jest zlokalizowana na ul. Strażewicza i pozwoli przyjąć nawet 600 dzieci. Dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu klas, w nowej szkole będzie ponad 20 sal lekcyjnych, pracownie komputerowe i językowe, sala gimnastyczna oraz stołówka. Budynek tworzą trzy kondygnacje, których powierzchnia wynosi 6 295,18 m2.

W tej chwili główny etap budowy szkoły został zakończony, co umożliwia korzystanie z placówki od nowego roku szkolnego.

Wykonawca szkoły, firma Budimex SA kładzie duży nacisk na prowadzenie prac budowlanych tak, by w możliwie najmniejszym stopniu były one odczuwalne dla mieszkańców i sąsiadów budowy. W tym celu została stworzona specjalna ankieta, która pomoże zebrać opinie mieszkańców.

Ankieta – klik

Serdecznie zachęcamy Państwa do podzielenia się swoimi opiniami na temat przebiegu prac.

Redakcja Plewiska.pl

_DSC6739 _DSC6692 _DSC6697 _DSC6715

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook

Inne wydarzenia:

Nowy klub sportowy – Orły Plewiska

Rozpoczął swoją działalność klub sportowy “Orły Plewiska” na oficjalnejstronie klubu można znaleźć szczegółowe informacje dotycząceharmonogramu treningów i spotkań w ramach B-klasy. Młodym piłkarzomżyczymy wielu sukcesów

Przebudowa ulicy Ogrodowej

Zgodnie z planem jaki wcześniej nakreśliły władze Gminy Komornikizakończyła się przebudowa ul. Ogrodowej, na 400-metrowym odcinkupołożony został chodnik z kostki brukowej, a także asfaltowanawierzchnia. Utwardzenie