Odcinkowy pomiar prędkości

Odcinkowy pomiar prędkości na A2 Poznań – Komorniki?

W listopadzie br. zostanie uruchomiony odcinkowy pomiar prędkości na autostradowej obwodnicy Poznania, konkretnie na odcinku Poznań Komorniki – Poznań Krzesiny. To reakcja na duże natężenie ruchu, które sprawiło, że obowiązuje tam niższy limit prędkości niż standardowy dla autostrad. Przygotowania do wdrożenia systemu już trwają.

Odcinkowy pomiar prędkości już od listopada?

Spółka Autostrada Wielkopolska wraz z Generalnym Inspektoratem Transportu Drogowego inicjują ten system z myślą o bezpieczeństwie użytkowników. Montaż specjalnych konstrukcji nad drogą już się rozpoczął, a system ma zacząć działać już od listopada. Rejestracja naruszeń przepisów na koncesyjnym odcinku umożliwi bezpośrednie przekazywanie informacji do Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, który ma kompetencje do wystawiania i egzekwowania mandatów.

Poprawa bezpieczeństwa na drodze?

Autostradowa obwodnica Poznania to najbardziej obciążony odcinek, z dobowym ruchem sięgającym 90 tys. pojazdów. W związku z tym wprowadzono ograniczenia prędkości, szczególnie dla samochodów ciężarowych. Celem systemu jest zwiększenie bezpieczeństwa na tym intensywnie uczęszczanym odcinku.

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook

Inne wydarzenia:

Nowy klub sportowy – Orły Plewiska

Rozpoczął swoją działalność klub sportowy “Orły Plewiska” na oficjalnejstronie klubu można znaleźć szczegółowe informacje dotycząceharmonogramu treningów i spotkań w ramach B-klasy. Młodym piłkarzomżyczymy wielu sukcesów

Przebudowa ulicy Ogrodowej

Zgodnie z planem jaki wcześniej nakreśliły władze Gminy Komornikizakończyła się przebudowa ul. Ogrodowej, na 400-metrowym odcinkupołożony został chodnik z kostki brukowej, a także asfaltowanawierzchnia. Utwardzenie