Październik z kowbojami

Październik z kowbojami

W października br. lubońskie kowbojskie miasteczko zapraszało i zachęcało tutejszych mieszkańców oraz przyjezdnych do spędzania wieczorów przy utworach country i muzyce ogólnej. Gospodarze imprez zapewniali potańcówki i dobrą zabawę do białego rana w westernowym klimacie i nastroju. Zwolennicy karaoke próbowali swoich umiejętności, a także improwizacji śpiewając znane hity i szlagiery z lat 80 oraz 90 znanych i lubianych wykonawców.

Podczas-,,Zlotu Miłośników Kowbojskiego Miasteczka oraz Zakończenia Lata” gościliśmy wielu sympatyków naszego małego Dzikiego Zachodu, który przenosi przeciętnego obserwatora do XIX i pierwszej dekady XX wieku. Pielęgniarka Bożena z Lecznicy Certus mierzyła chętnym osobom ciśnienie oraz udzielała cennych wskazówek i uwag poświęconych prowadzeniu zdrowego trybu życia. Imprezę urozmaicili zaproszeni artyści-muzycy m.in. Zbigniew Mroczkowski, Teo i Mietek, którzy stworzyli jeden repertuar nakłaniając uczestników zabawy do jednej wzajemnej hulanki na parkiecie.

W kolejnych tygodniach odbyło się wiele imprez kulturalno, rozrywkowych np:Koncert zespołu rock n roll/country Cashflow z udziałem wykonawców Grzegorza Sykały i Łukasza Kulczaka.
Zainteresowani kupowali płyty muzyczne z ich utworami robiąc pamiątkowe zdjęcia oraz oczekiwali na autografy do swoich prywatnych kolekcji. Na zakończenie publiczność wymieniała się między sobą swoimi spostrzeżeniami i kontrowersjami dotyczącymi tego ważnego wydarzenia muzycznego. W weekend miał miejsce Piknik Rodzinny-,,Święto Pyry”, na którym królowały potrawy z ziemniaków wykonane przez kowbojskich mistrzów kuchni. Dużym powodzeniem cieszyły się placki ziemniaczane zwane po wielkopolsku-plyndzami, które przyrządziła Cristal. Pod kierunkiem Szeryfa przybyli zwiedzali westernowe miasteczko przyswajając wiedzę dotyczącą historii i legendy każdego drewnianego budynku znajdującego się na jego terenie. Wielbiciele złocistego napoju wzięli udział w pierwszym zorganizowanym w Luboniu- ,,Święcie Piwa-Oktoberfeście”.

Atrybut wszystkich wiernych piwoszy stanowiły pełne kufle wypełnione po brzegi pyszna pianą na dwa palce i bawarskie stroje ludowe, które dodawały uroku tyrolskiej tradycji i kultury tych regionów. Grupa Taneczno-Westernowa Dallas Country z nowym repertuarze wykonała pokaz artystyczny połączony z nauka tańca dla widowni. W sobotni-,, Wieczór Westernu” miasteczko napotkało dwóch zwaśnionych rewolwerowców, którzy stanęli do pojedynku aby wyrównać prastare porachunki o ukochaną kobietę-Mery, a jak się kończą takie sytuacje to dowiecie się tylko wtedy jak przekroczycie naszą bramę ale nie gwarantujemy powrotu. Cheeeeeeeee!

Zbigniew Henciel

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook