Prezydent Jaśkowiak chce poszerzyć granice Poznania

Prezydent Jaśkowiak chce poszerzyć granice Poznania

Jacek Jaśkowiak w piątkowej rozmowie w radio Merkury przyznał, że chce poszerzyć granicę Poznania i tym samym zwiększyć budżet o 100 milionów złotych. Z gmin, które miałyby przynależeć do Poznania Jacek Jaśkowiak wymienił również Komorniki.

Oto jak wypowiedział się w tej sprawie wójt Jan Broda w rozmowie z portalem ePoznań: “Jakiś miesiąc temu usłyszałem o tym pomyśle. Wówczas prezydent Poznania zapowiadał, że przygotuje konkretną ofertę, na podstawie której wiedzielibyśmy w jaki sposób chce przekonać mieszkańców do przyłączenia się do Poznania. Takiej oferty jednak nie otrzymaliśmy, a w zamian pojawiły się doniesienia o tym pomyśle w mediach.”

Wójt podkreśla: “Ja obecnie nie widzę argumentów, które mogłyby przekonać mieszkańców na wyrażenie na to zgody. U nas żyje się taniej, mamy tańsze podatki czy ścieki. Mamy dobrze rozwiniętą oświatę, choć nie mamy szkoły średniej. Uczniowie dojeżdżają do Poznania. Pan prezydent Jaśkowiak tłumaczy, że dzięki połączeniu będzie około 100 milionów złotych na inwestycje, ale obawiam się, że te pieniądze zostaną wpompowane w centrum Poznania, a peryferia ponownie nic nie będą z tego miały – zaznacza. – Nie podoba mi się też swoisty szantaż. Pojawiły się głosy, że jeśli Komorniki nie przyłączą się do Poznania, nie powstanie wiadukt Junikowo-Plewiska. To ponownie pokazuje, że liczą się korzyści jedynie dla Poznania, a nie okolicznych miejscowości. Poza tym pan prezydent musi pamiętać, że nawet jeśli zlikwiduje się granice między Poznaniem i okolicznymi gminami, pojawią się nowe granice, na których będą występować problemy. Te granice też trzeba będzie zlikwidować? Może Poznań miałby się rozrosnąć na całą Polskę?” (Cytat pochodzi z artykułu opublikowanego na portalu ePoznań: http://epoznan.pl/news-news-55652-Poznan_polaczy_sie_z_okolicznymi_gminami )

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook