List od Mieszkańców - problem z parkowaniem w Plewiskach

List od Mieszkańców – problem z parkowaniem w Plewiskach

Do Redakcji wpłynęła wiadomość od Mieszkańców Plewisk z inicjatywą, która powinna zainteresować każdego Plewiszczanina:

Zwracamy się z prośbą o zainteresowanie i podjęcie stosownych interwencji w związku z nagminnym łamaniem przepisów dotyczących parkowania na terenie Plewisk.

Przykłady lekceważenia przepisów, a także zasad współżycia społecznego można spotkać codziennie. Parkowanie pod zakazem parkowania, zakazem zatrzymywania się, na chodnikach, a nawet na prywatnych parkingach.

zdjęcie z ul. Grunwaldzkiej przed posesją o numerze 644:

IMG_4419

Wyjątkowo rażącym przykładem jest cotygodniowe niedzielne parkowanie wielu kierowców na ul. Promykowej przyjeżdżających na msze w godzinach 8.00 – 14.00, gdzie od dłuższego czasu postawiony jest znak “zakaz zatrzymywania się”. Tak bezmyślne i bezczelne parkowanie nie tylko powoduje utrudnienia w płynności ruchu na tej ulicy, ale i utrudnia wjazd oraz wyjazd na przylegające posesje. Ludzie potrafią parkować pod furtkami i bramami (!!!)

zdjęcie z ul. Promykowej:

IMG_4446

Dlatego prosimy o podjęcie stosownych działań przez uprawnione do tego służby Policji i Straży Miejskiej, do których kierujemy niniejsze pismo. Skala tego procederu daje Państwu duże możliwości działania.

Pismo kierujemy także do proboszcza wspomnianej parafii z prośbą, aby podczas cotygodniowych ogłoszeń duszpasterskich upomniał swoich wiernych, iż taką postawą nie tylko świadomie łamią prawo, ale też utrudniają innym mieszkańcom życie. A to nie licuje z postawą dobrego chrześcijanina.

Za pomoc z góry dziękujemy

Mieszkańcy

Bardzo jesteśmy ciekawi opinii naszych czytelników na ten temat. Czy faktycznie jest tak duży problem? Zapraszamy do komentowania!

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook