PROJECT JENKINS - koncert

PROJECT JENKINS – koncert

Szanowni Państwo,

Za Państwa pośrednictwem chcielibyśmy przekazać informację o zbliżającym się wydarzeniu pn.PROJECT JENKINS i prosić o możliwie szerokie jej rozpropagowanie.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Wielkopolska Izba Lekarska i działający pod jej skrzydłami Chór Kameralny.

Zespołem wykonawców dyryguje Daniel Iwanowski,

a udział biorą:

  • Chór Kameralny WIL pod dyrekcją Justyny Chełmińskiej,
  • Chór Kameralny UP w Poznaniu “Coro da Camera” pod dyrekcją Barbary Dąbrowskiej-Silskiej
  • Orkiestra Kameralna WIL “Operacja Muzyka” pod dyrekcją Dobrochny Martenki,
  • Orkiestra Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia pod dyrekcją Aleksandra Grefa,

oraz soliści:

  • Daria Stachowicz – sopran
  • Karina Kirchhoff – alt
  • Antoni Glaeser – sopran.

Jest to wydarzenie bez precedensu, ponieważ po raz pierwszy, w Poznaniu zostanie wykonane „REQUIEM” Karla Jenkinsa.

Jest to utwór piękny i wzruszający, a jednocześnie niezwykła kompozycja, w którejpomiędzy części klasycznej mszy łacińskiej zostały wplecione tradycyjneelementy kultury japońskiej –poezja haiku traktująca o śmierci i przemijaniu. „REQUIEM” łączy w sobieosadzoną na europejskim kanonie nową egzotykę,
z tajemniczym dalekowschodnim duchem.

Organizatorzy zaplanowali dwa koncerty w dniach: 23 września br. o godzinie 19.00 w Bazylice Archikatedralnej oraz 24 września br. o godzinie 15.00 wKościele Farnym – dwóch najważniejszych poznańskich świątyniach.

Realizacja zamierzenia ma na celu nie tylko zapoznanie mieszkańców Poznania i okolic z dziełem Karla Jenkinsa, ale również – a może przede wszystkim – wsparcie działalności Hospicjum Palium, Poznańskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej.

Wstęp jest bezpłatny, a oba koncerty mają charakter charytatywny – w ich trakcie będzie prowadzana kwesta na rzecz Hospicjum.Dodatkowo, wyjątkowe w tym wydarzeniu jest to, iż wykonawcami są w większości amatorzy lub osoby niezwiązane zawodowo z muzyką – poza dyrygentami i solistką.

Wydarzenie objęte zostało Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Poznania.

W załączeniu przesyłamy Państwu plakat promujący koncerty, na którymprezentowani są wszyscy wykonawcy, patroni i sponsorzy.

Zapraszamy również do odwiedzenia strony wydarzenia Facebook: https://www.facebook.com/projectjenkins

W razie pytań prosimy o kontakt bezpośredni z panem Danielem Iwanowskim – Koordynatorem Wydarzenia pn. Project Jenkins, e-mail: iwanowski.daniel@gmail.com, tel. 694 478 414.

Plakat_Jenkins

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook

Inne wydarzenia:

Nowy klub sportowy – Orły Plewiska

Rozpoczął swoją działalność klub sportowy “Orły Plewiska” na oficjalnejstronie klubu można znaleźć szczegółowe informacje dotycząceharmonogramu treningów i spotkań w ramach B-klasy. Młodym piłkarzomżyczymy wielu sukcesów

Przebudowa ulicy Ogrodowej

Zgodnie z planem jaki wcześniej nakreśliły władze Gminy Komornikizakończyła się przebudowa ul. Ogrodowej, na 400-metrowym odcinkupołożony został chodnik z kostki brukowej, a także asfaltowanawierzchnia. Utwardzenie