Relacja z pleneru Czeszewo 2018

Relacja z pleneru Czeszewo 2018

Rezerwat przyrody w dniach 1 – 3 sierpnia stał się już po raz szósty planem do twórczych zmagań grupy artystów. W Centrum Zarządzania Łęgami w Wielkopolsce spotkali się miłośnicy sztuki, aby przez kilka dni zaangażować się w dialog z naturą.

Temat pleneru: RZEKA w malarstwie i sztuce ziemi. Plener odbył się honorowym patronatem Starosty Poznańskiego Jana Grabkowskiego.

Obszarem działania tegorocznej edycji pleneru w Czeszewie był obszar ziemi, środowisko naturalne. Rzeka, łąka i las jako nieodzowne elementy czeszewskiego pejzażu. Jego walory artystyczne i naturalne miały zachęcić artystów do eksperymentowania i działań o charakterze tradycyjnym i nowatorskim wpływających na realizowane projekty o cechach artystycznych i edukacyjnych. Połączenie malarstwa ze sztuką natury to prowokacja do wydarzeń formalnych w obszarze przestrzeni i w odwrotnym procesie. Pozwoliło to na przekształcenie częściowe środowiska oraz zapis w tradycyjnej technice, wyodrębnienie wizerunków i właściwości ze względu na podjęte zachowanie. Powstało ok 100 prac w technice akwareli oraz pokłosie warsztatów rzeźbiarskich z rzeczy znalezionych w naturze. W tym roku artyści stworzyli kolekcję pocztówek inspirowanych pięknem krajobrazu.”. (JKP)

Prace z kilku ostatnich lat zostaną pokazane podczas warsztatów, które będą towarzyszyć Konferencji Hortiterapeutycznej w Poznaniu na Uniwersytecie Przyrodniczym w sierpniu 2018, na wystawie w Ośrodku Edukacji Leśnej w Czeszewie, Ośrodku Edukacji Leśnej w Roztoce Ryterskiej – Nadleśnictwo Piwniczna oraz w Brzeskim Centrum Kultury i innych.

W 2019 roku decyzją artystów odbędzie plener pod hasłem: „MOTYLE”.

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook

Inne wydarzenia:

Nowy klub sportowy – Orły Plewiska

Rozpoczął swoją działalność klub sportowy “Orły Plewiska” na oficjalnejstronie klubu można znaleźć szczegółowe informacje dotycząceharmonogramu treningów i spotkań w ramach B-klasy. Młodym piłkarzomżyczymy wielu sukcesów

Przebudowa ulicy Ogrodowej

Zgodnie z planem jaki wcześniej nakreśliły władze Gminy Komornikizakończyła się przebudowa ul. Ogrodowej, na 400-metrowym odcinkupołożony został chodnik z kostki brukowej, a także asfaltowanawierzchnia. Utwardzenie