Sesja na tabletach

Sesja na tabletach

Gmina Komorniki postanowiła usprawnić organizację pracy rady gminy. 21-osobowa rada została wyposażona w tablety z aplikacją eSesja umożliwiającą kompleksowe zarządzanie jej pracami. System pozwala pracownikowi biura rady w każdej chwili kontaktować się nie tylko z radnymi, ale innymi instytucjami w samorządzie.

Głównym powodem podjęcia tej decyzji było zwiększenie liczby członków rady po ostatnich wyborach samorządowych i kalkulacja ekonomiczna. Wykorzystanie elektronicznego systemu przekazywania materiałów sesyjnych oraz kontaktowania się z radą pozwoli na zrezygnowanie z tradycyjnego systemu dystrybucji materiałów, tzn. drukowanie ich oraz rozwożenie do radnych. Co miesiąc urząd poświęcał sporo czasu i środków na przygotowanie sesji i posiedzeń komisji rady. Teraz jednym kliknięciem dostarczamy materiały radnym, sołtysom i kierownictwu urzędu. To usprawnienie organizacji pracy w urzędzie i uproszczenie systemu pracy samej rady, nie mówiąc już o oszczędnościach. – mówi Olga Karłowska, sekretarz.

W tablety marki GoClever zostali wyposażeni także sołtysi oraz kierownictwo urzędu. Koszt sprzętu oraz aplikacji eSesja to 28 555 zł. Pierwsza sesja z wykorzystaniem tabletów odbyła się w czwartek, 26 marca.

UG Komorniki

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook