Stacja benzynowa - List od mieszkanki

Stacja benzynowa – List od mieszkanki

Od kilku dni, głośnym tematem stał się projekt budowy nowej stacji benzynowej w Plewiskach. Otrzymaliśmy list od jednej z mieszkańców.

“Szanowni Państwo,
zwracamy się z ogromną prośbą o zamieszczenie informacji na Państwa stronie internetowej dotyczące protestu,który obecnie trwa w Plewiskach.
Na dzień dzisiejszy tj. 15.05.2017 pod protestem podpisało się już ponad 200 mieszkańców, przy czym protest rozpoczęliśmy dopiero kilka dni temu a lista jest cały czas otwarta dostępna w Hotelu Zacisze w sklepie Piotr i Paweł (Nowy Rynek) w Plewiskach oraz w sklepie spożywczym na rogu ulicy Miętowej i Kminkowej.
Czego dotyczy protest?
W Plewiskach przy ul. Grunwaldzkiej na działce (wpisanej w ewidencji pod numerem 661/45) sąsiadującej z Hotelem Zacisze oraz sąsiadującej od strony północnej bezpośrednio z blokami mieszkalnymi 166 zatwierdzona została przez Starostwo Poznańskie budowa stacji tankowania pojazdów- stacja paliw. Pragniemy zwrócić uwagę, że teren planowanej stacji paliw od terenu od terenu Wspólnoty Mieszkaniowej 164-172 oddziela tylko…PŁOT! Od samego budynku mieszkalnego wielorodzinnego numer 166 do terenu planowanej stacji paliw odległość wynosi 6 m (tzn. od naszych okien!)
Pragniemy zwrócić również uwagę, że decyzja Starostwa Powiatowego zatwierdzająca projekt budowlany i udzielająca pozwolenia na budowę stacji tankowania pojazdów wynika z braku środowiskowych przeciwwskazań do zrealizowania niniejszej inwestycji.

PISMO Z PROTESTEM -Protest (KLIK)

Z poważaniem
w imieniu protestujących mieszkańców”
P. K.

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook