Start IV edycji Kampanii Uwaga Nadwaga

Start IV edycji Kampanii Uwaga Nadwaga

W tym roku po raz czwarty rusza ogólnopolska kampania społeczna „Uwaga Nadwaga!”, której organizatorem jest sieć Centrów Dietetycznych Naturhouse. Akcja ma na celu zwiększenie naszej świadomości dotyczącej właściwych nawyków żywieniowych i ich wpływu na nasze zdrowie.

Alarmujące statystyki

Otyłość jest najpoważniejszą chorobą cywilizacyjną naszych czasów. Z roku na rok jest coraz gorzej. Tyjemy w zastraszającym tempie. Już co piąty Polak jest otyły!

Długie godziny spędzane w pracy i brak czasu na cokolwiek. Zabiegani, w natłoku codziennych zajęć, zapominamy o jedzeniu. W drodze do pracy łatwiej i szybciej jest nam sięgnąć po batonik lub hot-doga, niż wstać pół godziny wcześniej, aby przygotować i zjeść pełnowartościowe śniadanie. W pracy nie ma czasu na jedzenie, bo obowiązki wzywają. Po pracy jesteśmy już tak głodni, że albo jemy byle co byle gdzie, albo „wymiatamy” domowe lodówki i spiżarki. Spirala błędów się nakręca! O aktywności fizycznej niewielu z nas pamięta. Bo i kiedy znaleźć na to czas?

Niestety problem nadwagi i otyłości coraz częściej dotyka też dzieci i młodzież, które zamiast aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu, wolą przesiadywać przed komputerem lub monitorem. Z raportu WHO wynika, że w ciągu ostatnich 20 lat w Polsce liczba dzieci z nadwagą wzrosła trzykrotnie!

– Otyłość to nie tylko defekt kosmetyczny – mówi Beata Prusińska, dietetyk Naturhouse. – U osób z nadmiernymi kilogramami obserwujemy obniżoną samoocenę, liczne kompleksy, zwiększa się również prawdopodobieństwo wystąpienia chorób układu krążenia, cukrzycy, problemów z układem oddechowym, nowotworów czy zwyrodnień kręgosłupa – wymienia.

Lekarze i dietetycy alarmują – jedyną skuteczną formą profilaktyki i zwalczania epidemii otyłości jest trwała zmiana nawyków żywieniowych. Z tego względu już po raz czwarty Centra Dietetyczne Naturhouse ruszają z akcją „UWAGA NADWAGA!”. – Chcemy zachęcić Polaków do zadbania o zdrowie swoje i swoich najbliższych, a także do podjęcia walki z nadmiernymi kilogramami – mówi Beata Prusińska, dietetyk Naturhouse. – I to metodami, które będą zdrowe i zaowocują zmianą dotychczasowego sposobu odżywania. W tym celu przeprowadzimy wiele działań edukacyjnych oraz profilaktycznych, takich jak spotkania informacyjne z rodzicami oraz pogadanki dla uczniów z udziałem dietetyka. Podczas prelekcji specjalista ds. żywienia opowie o konsekwencjach wynikających z nieprawidłowej diety oraz wskaże, jak komponować pełnowartościowy jadłospis dla całej rodziny – podkreśla.

Zapytaj DIETETYKA jak nadwaga znika

W ramach akcji, od 14 września do końca listopada, osoby zainteresowane będą mogły skorzystać z bezpłatnych konsultacji z dietetykami w całej Polsce (270 Centrów Dietetycznych Naturhouse). Podczas wizyty specjalista ds. żywienia wykona pomiary antropometryczne, badanie składu ciała oraz przeprowadzi wywiad dotyczący aktualnych nawyków żywieniowych. Wszystkie te elementy pomogą odkryć źródło problemu oraz zaproponować skuteczne rozwiązanie uszyte na miarę naszych potrzeb.
Dodatkowo dietetycy będą proponować bezpłatne prelekcje w szkołach, zakładach pracy oraz instytucjach państwowych w zakresie zdrowego odżywiania się oraz profilaktyki nadwagi i otyłości.
Zapraszamy Państwa do skorzystania z bezpłatnych konsultacji z dietetykami w najbliższym Centrum Dietetycznym: Głogowska 55/57, Poznań. Terminy można rezerwować elektronicznie: umów się na wizytę lub telefonicznie 605 964 949

Godziny otwarcia punktu:
Poniedziałek: 12.00 – 20.00
Wtorek, Środa: 9.00 – 17.00
Czwartek: 11.00 – 19.00
Piątek: 7.00 – 15.00

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook