Dotacje na sport przyznane !

Statystyki po rundzie jesiennej

Najwyższe zwycięstwo jesienią w lidze? Najdłuższa seria zwycięstw? Wszystkiego dowiecie się z pierwszej części podsumowania rundy jesiennej w wykonaniu Gromu Plewiska.

Na początek pod lupę wzięliśmy statystki ogólne. W kolejnych publikacjach skupimy się na statystykach indywidualnych zawodników.

W szesnastu rozegranych meczach ligowych nasi zawodnicy dwanaście razy cieszyli się ze zwycięstw. Dwa mecze zakończyły się podziałem punktów, a dwa razy Grom musiał uznać wyższość rywali. Co ciekawe obydwie porażki przytrafiły się naszej drużynie na własnym terenie. Na początku sezonu niespodziewanie w Plewiskach tryumfował beniaminek, Kotwica Kórnik (0:1 przyp.). Natomiast we wrześniu Grom przegrał z aktualnym liderem, Wartą Międzychód 1:2.

Na pochwałę zasługuje skuteczność podopiecznych trenera Piotra Kowala. Nasi zawodnicy zdobyli w sumie 57 bramek w 16 meczach! Jest to zarazem najlepszy wynik spośród wszystkich drużyn z naszej grupy ligowej. Najwięcej, bo aż 32 bramki zdobyliśmy w meczach wyjazdowych. Na tak dobry bilans bramkowy składają się okazałe zwycięstwa. M.in. 8:0 z Lechią Kostrzyn, 7:1 z Wełną Skoki czy 6:0 ze Zjednoczonymi Trzemeszno.

Jednocześnie nasza drużyna może pochwalić się dwiema bardzo dobrymi seriami. W sześciu kolejnych meczach Grom zdobywał komplet punktów. Z kolei osiem razy z rzędu nasz zespół nie zaznał goryczy porażki.

http://gromplewiska.futbolowo.pl
Zdjęcie: Izabella Jabłońska

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook