SuperRadny z gminy Komorniki!

SuperRadny z gminy Komorniki!

‘W sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Poznaniu odbyła się uroczystość, podczas której nagrodziliśmy laureata plebiscytu SuperRadny’2016 Poznania i 19 Okolicznych Gmin Mirosława Wielocha, radnego powiatu poznańskiego.

Okolicznościowy dyplom wręczył redaktor naczelny „Naszego Głosu Poznańskiego” Sławomir Lechna, a wicestarosta poznański Tomasz Łubiński pogratulował laureatowi wygranej oraz wyraził dumę z możliwości wspólnej pracy na rzecz powiatu i jego mieszkańców. W ceremonii uczestniczyli także m.in. Józef Czerniawski – przewodniczący Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Poznańskiego, Seweryn Waligóra – przewodniczący Komisji Ochrony Środowiska i Rolnictwa, skarbnik Starostwa Powiatowego Renata Ciurlik oraz Maria Lipska – dyrektor Gabinetu Starosty.

– Szanujemy samorządy, pracę samorządowców i radnych na rzecz poprawy życia na terenie, na którym działają – mówił red. Sławomir Lechna. – Dlatego zainicjowaliśmy w 2012 roku plebiscyt, w którym zaproponowaliśmy Czytelnikom, by ocenili radnych różnych szczebli samorządowych – rad gmin, powiatów i sejmiku. Chcemy wskazywać i promować pozytywne osoby, wzorce – osoby zaangażowane w rozwój naszego regionu.

SuperRadny’2016 Mirosław Wieloch podziękował za wszystkie oddane na niego głosy Czytelnikom „Naszego Głosu Poznańskiego”.

– To plebiscyt, w którym głosują Czytelnicy, więc nagroda jest tym bardziej cenna, poza tym konkurencja była naprawdę duża. Można było głosować na niemal 500 radnych i już samo znalezienie się w pięcioosobowym finale było sukcesem. Nie liczyłem na wygraną… – mówił Mirosław Wieloch, który już trzecią kadencję jest radnym powiatu. A na co dzień pracuje w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Komornikach. Uczy historii i wychowania fizycznego.

Przedstawiciele Starostwa Poznańskiego i Rady Powiatu Poznańskiego podkreślali, że wyróżniony został człowiek niesamowicie zaangażowany w pracę na rzecz swojej „małej ojczyzny”, nie tylko z racji pełnienia służby publicznej czy realizowania mandatu z ramienia Platformy Obywatelskiej, ale przede wszystkim jako osoba bliska ludziom, pedagog będący autorytetem dla swych uczniów, cieszący się zaufaniem rodziców, jak również pracowity, otwarty i serdeczny człowiek.

Przed uroczystością w Starostwie Powiatowym SuperRadny’2016 Mirosław Wieloch oraz red. Sławomir Lechna gościli w Radio Merkury w audycji „Mała czarna”.”

udostępniono z www.naszglospoznanski.pl

SuperRadny-2016-Wieloch-04SuperRadny-2016-Wieloch-13SuperRadny-2016-Wieloch-02

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook