Szkoła w Chomęcicach ma swojego patrona

Szkoła w Chomęcicach ma swojego patrona

Od 1 września 2015 r. patronem szkoły podstawowej w Chomęcicach jest Arkady Fiedler, prozaik, reportażysta, podróżnik i przyrodnik, autor kilkudziesięciu publikacji ze swoich egzotycznych podróży.

Uroczystość przyjęcia patrona oraz odsłonięcia tablicy pamiątkowej Arkadego Fiedlera odbyła się 19 września. Decyzję o nadaniu szkole imienia Arkadego Fiedlera podjęła Rada Gminy Komorniki, na wniosek Dyrektor, Jolanty Marcinkowskiej. W wyborze patrona brała udział cała społeczność szkolna, rada rodziców, rada pedagogiczna oraz sami uczniowie. Jak podkreśliła Dyrektor w swoim przemówieniu, szkoła wychowuje dzieci w duchu poszanowania drugiego człowieka, jego kultury i religii, chęci odkrywania świata oraz realizacji swoich marzeń.

Gościem specjalnym uroczystości był Arkady Radosław Fiedler, syn Patrona, który nie krył zadowolenia, że szkoła w Chomęcicach dołączyła do grona instytucji noszących imię jego ojca. Zachęcił do odwiedzania Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie i podarował w prezencie dla szkoły kilka tytułów swojego autorstwa, na dowód ciągłości twórczości literackiej rodziny Fiedlerów. Zapowiedział się także z wizytą w szkole po powrocie z planowanej właśnie podróży do Boliwii.

Po odsłonięciu pamiątkowej tablicy Arkadego Fiedlera uczniowie odśpiewali specjalnie na tą okazję skomponowany hymn szkoły, a Arkady Radosław Fiedler wspólnie z zastępcą wójta Aleksandrem Klemczakiem wkopali dąb dla upamiętnienia wydarzeń tego dnia. Licznie zgromadzeni goście chętnie obejrzeli część artystyczną poświęconą postaci Arkadego Fiedlera oraz zwiedzili wystawę imitującą egzotyczną podróż po kontynentach.

UG Komorniki

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook