Targ w Plewiskach

Targ w Plewiskach

Jakiś czas temu powstał pomysł, aby zorganizować targ w Plewiskach. Jednak dopiero teraz, kiedy dwoje mieszkańców – Marta Pastusiak i Marcin Wolski, postanowiło wziąć sprawy w swoje ręce, działania nabrały tempa. Odbyło się już spotkanie z Wójtem, który zaproponował dwie lokalizacje, w których można by było zorganizować targ oraz podopowiedział, aby projekt zgłosić do Budżetu Obywatleskiego 2019.

Według planu na Plewiszczańskim Targu będzie można kupić naturalne produkty regionalne, ciasta, wędliny, produkty rolnicze oraz rękodzieło i kwiaty. Jest przewidziana również strefa, w której będzie można zjeść dania przygotowane na miejscu, jak również strefa zabaw dla dzieci. Targ ma być organizowany w każdą sobotę lub niedzielę w godzinach 9:00 – 16:00. Organizatorzy obiecują, że wystawcy będą starannie dobierani, tak aby jakość zawsze była na wysokim poziomie.

Pomysł jest bardzo ciekawy, a mieszkańcy przyjęli go bardzo optymistycznie. Świadczy o tym kilkaset odpowiedzi od ludzi zainteresowanych zakupami oraz sprzedażą.

Plewiszczański Targ ma już swoją stronę, na której na bieżąco pojawiają się informacje www.facebook.com/PlewiszczanskiTarg/

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook