Uczniowie z Plewisk - aktywnie!

Uczniowie z Plewisk – aktywnie!

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Tytusa i Jana Działyńskich z Plewisk biorą udział w ogólnopolskim Konkursie “Aktywni dla klimatu”. Konkurs jest częścią ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej dla klimatu pt. “Zmieniaj nawyki – nie klimat!” mającej na celu upowszechnienie wiedzy na temat zmian klimatycznych.

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczyło stworzyć Ekozespół z 5 aktywnych uczniów, którzy pod kierunkiem 1 opiekuna (nauczyciela lub wychowawcy) będą reprezentować szkołę w konkursie. Szkołę w Plewiskach reprezentuje Ekozespół “Zielona Brygada”.

Hasłem przewodnik konkursu jest “Zmieniaj nawyki – nie klimat”.

Celem konkursu jest rozpowszechnienie wiedzy na temat zmian klimatycznych i metod przeciwdziałania tym zmianom oraz poszerzenie świadomości społecznej w dziedzinie ekologii. Zadaniem w konkursie jest także przeprowadzenie akcji społeczno-promocyjnej – zbiórki elektroodpadów w swoim regionie.

Drodzy Mieszkańcy Plewisk, Czytelnicy – pomóżmy uczniom z naszej szkoły. W dniach 24-31 marca br. można oddać m.in. zużyte komputery, telefony, dvd, drukarki, miksery, suszarki i inny zużyty sprzęt elektroniczny.

elektrosmieci_plakat

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook

Inne wydarzenia:

Nowy klub sportowy – Orły Plewiska

Rozpoczął swoją działalność klub sportowy “Orły Plewiska” na oficjalnejstronie klubu można znaleźć szczegółowe informacje dotycząceharmonogramu treningów i spotkań w ramach B-klasy. Młodym piłkarzomżyczymy wielu sukcesów

Przebudowa ulicy Ogrodowej

Zgodnie z planem jaki wcześniej nakreśliły władze Gminy Komornikizakończyła się przebudowa ul. Ogrodowej, na 400-metrowym odcinkupołożony został chodnik z kostki brukowej, a także asfaltowanawierzchnia. Utwardzenie