Lodowisko dla dzieci na ferie.

Zakaz dla ciężarówek powyżej 18 t

Witam Panią. Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość postawienia w Plewiskach, na odcinku ulicy Grunwaldzkiej, pomiędzy Wołczyńską a Szkolną, znaku zakazu dla ciężarówek powyżej 18t? Jak wiadomo na tym odcinku Grunwaldzkiej chodnik, a właściwie jego szerokość, pozostawia dużo do życzenia, codziennie przechodzi tędy masę ludzi, rodziców z dziećmi, z wózkami a pędzące tuż obok Tiry (nawet jeśli z dopuszczalną prędkością) stanowią duże zagrożenie. Czy jest możliwość, aby pojazdy te zmusić do omijania Grunwaldzkiej przez Wołczyńską i Głogowską, poprzez ustawienie znaku zakazu na skrzyżowaniu Grunwaldzkiej z Wołczyńską oraz Grunwaldzkiej ze Szkolną? Jasna sprawa, że taki znak musiałby być z tabliczką, że nie dotyczy dostawców.

Moje drugie pytanie jest, czy na skrzyżowaniu Grunwaldzkiej ze Szkolną faktycznie będzie budowane rondo? I jeśli tak to czy jest już jakiś konkretny termin na to wyznaczony?

Bardzo dziękuję z góry za odpowiedź.
Pozdrawiam.
Maciej.

Witam serdecznie,

niestety, ulica Grunwaldzka jest drogą powiatową i to powiat decyduje o znakach na niej umieszczonych.
Co do drugiego pytania, to wg posiadanej wiedzy żadne skrzyżowanie ulicy Grunwaldzkiej nie będzie miało ronda. Będą światła. Przebudowa ulicy Grunwaldzkiej miała zacząć się w 2016 roku, ostatnie informacje mówią o 2017r. Przebudowa ma odbywać się etapami (3 lata). Początek od ulicy Wołczyńskiej.

Pozdrawiam
Małgorzata Zgoła

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook