10 kilometrów nowej trasy biegowej w Komornikach

10 kilometrów nowej trasy biegowej w Komornikach

runningirlZapaleni biegacze będą mieli nową 10 kilometrową trasę w Komornikach.

Z inicjatywy gmin Mosina, Puszczykowo, Komorniki i Stęszew powstał projekt stworzenia sieci tras po Wielkopolskim Parku Narodowym. W ramach projektu o nazwie “Aktywna Trójka” wytyczono cztery trasy, w formie zamkniętych pętli. Mieszkańców Plewisk najbardziej może zainteresować trasa komornicka o długości 10,1 km. Charakterystycznymi punktami trasy będą Muzeum Narodowe Rolnictwa w Szreniawie, Las Wirski, Leśniczówka Wiry, Jarosławiec, Pola Szreniawskie i Szreniawa. Cała trasa została już oznakowana. Dojeżdzając do trasy samochodem najlepszymi miejscami parkingowymi będą Muzeum w Szreniawie lub parking w Jarosławcu, gdzie znajduje się wspólny punkt dla wszystkich tras.

Pozostałe trzy trasy to mosińska (7,4 km), stęszewska (12,2 km) i puszczykowska (20 km). Wszystkie z czterech wytyczonych tras będą przeznaczone do uprawiania nordic walking, biegania oraz narciarstwa biegowego. W ramach projektu zostaną postawione na trasach tablice z mapami, oznakowania pętli oraz toalety. Mapkę i dokładny opis tras znajdziecie TU.

Otwarcie wszystkich tras nastąpi 26 lipca, o godzinie 9:30 na parkingu w Jeziorach. Wydarzenie będzie połączone z 10-cio kilometrowym biegiem “Pogoń za Wilkiem”, o którym możecie przeczytać TUTAJ. Na wspólnym stoisku Partnerów projektu będzie można otrzymać mapy z opisami tras oraz wziąć udział w konkursach. źródło komorniki.pl

Jesteśmy ciekawi waszego zainteresowania nowymi trasami. W niedługim czasie będziemy na naszym portalu otwierać dział dla biegaczy. Aktywni Plewiszczanie będą mogli tu organizować wspólne treningi, dzielić się wynikami oraz proponować najlepsze trasy biegowe. Do zobaczenia na treningu :)

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook