6.04.17 - Rozpoczyna się przebudowa ul. Grunwaldzkiej

6.04.17 – Rozpoczyna się przebudowa ul. Grunwaldzkiej

Od 6 kwietnia br., rozpocznie się przebudowa kolejnego odcinka ulicy Grunwaldzkiej w Plewiskach. W pierwszej kolejności ekipy drogowe będzie można spotkać na fragmencie drogi powiatowej od ulicy Kolejowej do ul. Szkolnej. Rozpoczęcie przebudowy oznacza zmiany w organizacji ruchu. Od czwartku będzie obowiązywał objazd dla jadących z Komornik do Poznania. Wartość inwestycji szacowana jest na ponad 5 milionów złotych.

W pierwszym etapie trwającym około 7 tygodni, prace rozpoczną się na odcinku ul. Grunwaldzkiej od ul. Kolejowej do ul. Szkolnej.

Utrudnienia drogowe będą związane z wyłączeniem ruchu na tym odcinku dla pojazdów jadących z Komornik do Poznania. Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Szkolną, Fabianowską, Trzebińską, Sycowską i Wołczyńską. Ruch pojazdów z Poznania do Komornik będzie możliwy po dotychczasowej drodze (klik). Natomiast ruch pieszych zapewniono przez cały okres budowy.Z kolei autobusy linii 716 pojadą objazdem przez ul Fabianowską a następnie ul. Skrytą na ul. Grunwaldzką.

Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności oraz dostosowanie się do nowej organizacji ruchu na czas prowadzenia robót.Mamy nadzieję, że rekompensatą za utrudnienia w ruchu, będzie realizacja nowej i bezpiecznej drogi – mówi Tomasz Łubiński, wicestarosta poznański. – W ubiegłym roku przebudowano pierwszy fragment drogi powiatowej od ul. Wołczyńskiej do przedszkola. W tym roku kontynuacja prac będzie na dalszym, blisko kilometrowym odcinku – do ulicy Szkolnej – dodaje T. Łubiński.

W ramach modernizacji wykonana zostanie m.in. wymiana konstrukcji i ułożenie nowej nawierzchni jezdni. Ponadto w planach jest budowa kanalizacji deszczowej, chodników i zjazdów, a także zatok autobusowych. Zmodernizowana zostanie również sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z ulicą Kolejową, a przy skrzyżowaniu z ulicą Szkolną na przejściu dla pieszych powstanie azyl.

Przebudowa drogi otrzymała dofinansowanie w ramach Rządowego Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2014 – 2019. Dotacja z budżetu państwa wynosi 2.791.189 zł. Pozostałą kwotę sfinansują ze swych budżetów powiat poznański i gmina Komorniki.

Urząd Gminy Komorniki

michael-mroczek-199379

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook

Inne wydarzenia:

Nowy klub sportowy – Orły Plewiska

Rozpoczął swoją działalność klub sportowy “Orły Plewiska” na oficjalnejstronie klubu można znaleźć szczegółowe informacje dotycząceharmonogramu treningów i spotkań w ramach B-klasy. Młodym piłkarzomżyczymy wielu sukcesów

Przebudowa ulicy Ogrodowej

Zgodnie z planem jaki wcześniej nakreśliły władze Gminy Komornikizakończyła się przebudowa ul. Ogrodowej, na 400-metrowym odcinkupołożony został chodnik z kostki brukowej, a także asfaltowanawierzchnia. Utwardzenie