Nowa sala gimnastyczna w SP nr 2 już otwarta

Nowa sala gimnastyczna w SP nr 2 już otwarta

1130 metrów kwadratowych szczęścia!

Wymarzona i długo wyczekiwana sala gimnastyczna może od 4 kwietnia pochwalić się przed uczniami i nauczycielami Szkoły Podstawowej nr 2 w Plewiskach wszystkimi walorami.

We wtorek dyrektor szkoły, pani Marlena Woźniak wraz z zastępcą wójta, panem Tomaszem Stellmaszykiem uroczyście przecięli wstęgę, oddając jednocześnie część sportową do użytku. W tym wyjątkowym wydarzeniu uczestniczyli także przedstawiciele wydziału inwestycji i remontów UG Komorniki – pani Anna Jezierska – Kaczmarek i pani Aleksandra Kaczan oraz uczniowie i pracownicy szkoły. O oprawę muzyczną zadbała pani Sylwia Manowska wraz z podopiecznymi zespołu dziecięcego i chórem nauczycieli. Z kolei Marta Sierocka, uczennica kl. 1b, jako pierwsza sprawdziła stan parkietu, dając pokaz akrobatyczny.

Część sportowa szkoły wynosi nieco ponad 1130 m2. Oprócz dużej sali gimnastycznej (682, 56 m2) można także korzystać z sali korekcyjnej, której jedna ściana jest pokryta lustrami. Użytkownicy mają również do dyspozycji szatnie z zapleczem sanitarnym i magazyny na sprzęt.

Oniemiali z wrażenia uczniowie nie zwlekali i już tego samego dnia rozpoczęli treningi w nowym obiekcie.

SP nr 2 w Plewiskach

SG1

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook