Bal Country - Jak się bawią kowboje w Luboniu

Bal Country – Jak się bawią kowboje w Luboniu

Bal Country.

“Kowbojskie Miasteczko w Luboniu 23 stycznia br. zorganizowało Bal Country, w którym wzięli udział jego członkowie, sympatycy, a także zapaleni entuzjaści Dzikim Zachodem oraz muzyką country. Panujący westernowy klimat i scenografia przeniosła emocjonalnie przybyłych gości do czasów kiedy tereny Ameryki Północnej były zamieszkałe przez tubylczych dzikich Indian, kowboi, traperów, również poszukiwaczy złota i łotrów szukających przygód i łatwego zarobku. Zgromadzeni obserwatorzy obejrzeli pokaz mody country prowadzony przez Ginger, istniała możliwość wzięcia udziału i zaprezentowania swoich epokowych stroi.

Na scenie zobaczyliśmy Generała Kawalerii Północnej w towarzystwie swojego adiutanta, który dostojnie z dużą gracją pomagał damom na scenie w prezentacji sukni balowych-(krynolin). Kobiety poruszały się z wielkim wdziękiem i szykiem, symbolizując stateczność delikatność oraz oczarowywały swoim pięknem mężczyzn. Swoje kreacje pokazały dziewczyny saloonowe ze swoją przełożoną na czele, odzwierciedliły to miejsce na Dzikim Zachodzie, w którym odpoczywają przy partyjce pokera i szklaneczce whiski znużeni rewolwerowcy i kowboje.

W całym rynsztunku wolnym krokiem szedł Szeryf miasteczka przeszywając na wylot swoim spojrzeniem publiczność, nie zabrakło oczywiście jego wiernego zastępcy pilnującego ładu i porządku podczas całego przebiegu pokazu. Większość kreacji i ubiorów countrowych zostało wykonanych dzięki doświadczeniu krawieckiemu i zdolności manualnym występujących pań. Grupa Taneczno-Westernowa Dallas Country wykonała pokaz artystyczny połączony z nauka tańca dla zainteresowanych. Słuchaliśmy i bawiliśmy się wspólnie z zaproszonym zespołem muzycznym Roadhouse, który serwował wspaniałe utwory country wyciągając niejednego sztywniaka na parkiet. Zmęczone osoby po hulance mogły usiąść przy barze na drewnianym koźle z westernowym siodłem i zamówić u sympatycznej barmanki kufel chłodnego piwa, wypełnionego po brzegi białą pianą. Popularnością cieszyły się ,, pieprzone tosty”, które zaspokoiły głód niejednego głodomora. O północy zaprosiliśmy muzyków do wspólnej konsumpcji, dalszą inicjatywę przejął gospodarz DJ Jack. Czas dobiegał końca, uczestnicy tego ważnego wydarzenia dzielili się swoimi spostrzeżeniami i kontrowersjami. Pozostały pamiątkowe zdjęcia i wspomnienia w naszych sercach.”

Zbigniew Henciel

bal country 1

bal country 2

bal country 3

Bal Country 4

Bal country 6

Witam Redakcję Plewiska.pl
Materiał i zdjęcia wykonał Zbigniew Henciel
Zdjęcie grupowe z Balu Country.
Piękne damy w towarzystwie żołnierza Kawalerii Północnej.
Szeryf Cordell
Zespół muzyczny-Roadhouse.
Uczestniczka biorąca udział w pokazie mody country.
Grupa Taneczno-Westernowa Dallas Country z Lubonia.

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook