Co możemy zrobić ze smogiem ?

Co możemy zrobić ze smogiem ?

Cieszymy się, że wśród mieszkańców pojawiają się osoby, które oprócz narzekania chcą też zadziałać. Poniżej przedstawiamy list od mieszkańca.
“Drodzy Mieszkańcy,
cytując mojego przedmówcę “problem ze smogiem powraca”… no i? Zrobiliście coś oprócz napisania 37 komentarzy z narzekaniem? Jestem koordynatorem akcji Zielone-Plewiska, którą rozpocząłem prawie rok temu poruszony właśnie stanem potwietrza i zieleni w naszej miejscowości. Zamiast narzekać możemy coś zrobić. W tym roku po raz pierwszy zbieramy 1% podatku na zazielenienie naszej miejscowości (KRS: 0000120069, Cel szczegółowy “ZIELONE PLEWISKA”) jestem bardzo ciekaw jaką kwotę uda się zebrać? W tym roku chcemy sadzić drzewa, ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby za rok umówić się na zbieranie pieniędzy na wymianę pieców!
Czy ktokolwiek posiadający piec na węgiel jest zainteresowany wymianą go na nowocześniejszy albo jeszcze lepiej gazowy? Jaką kwotę dofinansowania musiałby otrzymać by zdecydować się na taki krok? Wszystko jest do zrobienia! Jeżeli jest zainteresowanie taką akcją dla nas i przede wszystkim dla naszych dzieci kontaktujcie się ze mną: tomasz_lubinski@o2.pl
Jeżeli chodzi natomiast o samą akcję sadzenia drzew to mam nadzieje, że za około miesiąc posadzimy w naszej miejscowości kolejne drzewa. W tej chwili zaproponowane miejsca analizowane są w gminie (ul. Fabianowska, ul. Stawna, ul. Miętowa, wybieg dla psów).”
Pozdrawiam
Tomasz Lubiński
s-u6ipzt4lw-chelsea-bock

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook