LEŚNE PRZEMIANY w Gminnym Ośrodku Kultury w Komornikach

LEŚNE PRZEMIANY w Gminnym Ośrodku Kultury w Komornikach

W Komornikach, podczas zimowej przerwy w nauce (6.02.17 – 10.02.17), dzieci uczestniczyły w akcji: “Ferie artystyczno-przyrodnicze. Leśne przemiany!”. Zaczarowany świat sztuki w połączeniu z naturą to propozycja Gminnego Ośrodka Kultury w Komornikach, która odbyła się już po raz czwarty.

Podczas trwania przedsięwzięcia zrealizowano artystyczno-przyrodniczy program autorski: Julii Kaczmarczyk-Piotrowskiej odnoszący się do syntezy plastyki z przyrodą. Spotkania urozmaicone były zajęciami plenerowymi i tanecznymi. W programie udział wzięli pod czujnym okiem Izabeli Frąckowiak z mini prelekcjami i warsztatami dla dzieci zaproszeni goście: Sebastian Staśkiewicz z Fundacji Ratuj Ryby, Marta Torebko – kompozytorka i tancerka, edukatorzy leśni i muzealni. Odbyły się plenery i wycieczki do Muzeum im. Arkadego Fiedlera w Puszczykowie, Centrum Zarządzania Łęgami w Czeszewie w Nadleśnictwie Jarocin oraz Muzeum Łowiectwa w Uzarzewie. Na koniec zimowego odpoczynku czekała na dzieci niespodzianka w Pizzerii włoskiej Armando w Komornikach.

Dzięki tej inicjatywie dzieci miały możliwość uprawiania twórczości wartości tkwiącej w rozwoju osobowości człowieka podejmując tematy zainspirowane spontanicznie, w oryginalnej formie. Sztuka jest tworzeniem nowych treści , niepowtarzalnych wartości zwłaszcza gdy w rolę artysty wczuwa się dziecko. Procesy nieskrępowanej zabawy powodują naśladowanie rzeczywistości, fuzja z kompetentną wiedzą przyrodniczą prowokuje procesy poznawcze i wyzwala wyobraźnię. Kształtowanie zdolności jest właśnie takim polem, które poddane obserwacji i stymulacji, owocuje kreatywną postawą twórczą. Powrót do źródeł sprowokowany został poprzez stymulowanie dzieci i dostarczenie poprzez „trening” ogólnodyscyplinarny możliwości: malowania, rysowania, modelowania, rzeźbienia, konstruowania przestrzennego i mini dramy. Stymulacja odpowiednimi bodźcami pogłębiła wytworzenie się atmosfery poszukiwawczej w zakresie formy i warsztatu, w wytwarzaniu nastroju poprzez wprowadzenie elementów z innych dziedzin. Ważnym czynnikiem kształtującym warsztat było stosowanie materiałów naturalnych i „odzyskanych” sugerujące postawę proekologiczną w zrównoważonym rozwoju w aspekcie twórczości.

więcej:

https://www.facebook.com/events/1125284467547553/

Julia Kaczmarczyk-Piotrowska
specjalisto ds. edukacyjno-artystycznych
GOK w Komornikach
20170206_140430 20170206_132201 20170206_113218 20170206_091915 20170206_132514

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook

Inne wydarzenia:

Nowy klub sportowy – Orły Plewiska

Rozpoczął swoją działalność klub sportowy “Orły Plewiska” na oficjalnejstronie klubu można znaleźć szczegółowe informacje dotycząceharmonogramu treningów i spotkań w ramach B-klasy. Młodym piłkarzomżyczymy wielu sukcesów

Przebudowa ulicy Ogrodowej

Zgodnie z planem jaki wcześniej nakreśliły władze Gminy Komornikizakończyła się przebudowa ul. Ogrodowej, na 400-metrowym odcinkupołożony został chodnik z kostki brukowej, a także asfaltowanawierzchnia. Utwardzenie