Dopalacze niszczą nasze życie - Komunikat Policji

Dopalacze niszczą nasze życie – Komunikat Policji

Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu przygotowała program profilaktyczny pod nazwą “Narkotyki i dopalacze – zło które wciąga młodzież”. Do wsparcia tego projektu zaproszono Marszałka Województwa Wielkopolskiego i Wojewodę Wielkopolskiego, którzy wykazali wolę wspólnych działań w tym obszarze. Komenda Miejska Policji w Poznaniu wraz z siecią poznańskich Multikin aktywnie włączyła się do realizacji tego programu.

Wobec powyższego w dniu 16.09.2015r w Gimnazjum w Komornikach odbyło się spotkanie z uczniami i pedagogami na temat :”Dopalacze niszczą życie”. Spotkanie było podzielone na trzy etapy. Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Komornikach, sierż.Adam Równiak przeprowadził rozmowę profilaktyczną na temat szkodliwości zażywania środków nieznanego pochodzenia, ich następstw w zdrowiu fizycznym i psychicznym a także konsekwencjach prawnych posiadania środków niedozwolonych. Nastepnie uczniom i nauczycielom został zaprezentowany film przygotowany przez ostrowską grupę “PaT”, pt.:”Dopalacze niszczą życie.” Na koniec spotkania uczniowie wypełnili anonimową ankietę zmierzającą do określenia różnych postaw i zachowań społecznych wobec dopalaczy. W spotkaniu uczestniczyło 219 uczniów.

Ponadto Komenda Miejska Policji w Poznaniu opracowała projekt prewencyjny pt.: “AKCJA DEHEJTERYZACJA – ZALOGUJ SIĘ POZYTYWNIE” adresowany dla uczniów szkół podstawowych klas V i VI a dotyczący korzystania z internetu i wynikających zagrożeń. Specjaliści z Zespołu Profilaktyki Społecznej Wydziału Prewencji oraz Zespołu ds.Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu organizują spotkania połączone z seansem wybranego filmu w jednym z poznańskich Multikin.

W galerii zdjęć przedstawiam plakaty opracowane przez Komendę Miejską Policji w Poznaniu wspólnie z Multikinem pt.:”DOPALACZE NISZCZĄ ŻYCIE” oraz “AKCJA DEHEJTERYZACJA – ZALOGUJ SIĘ POZYTYWNIE.”

Kierownik Ogniwa Prewencji
Komisariatu Policji
w Komornikach
asp. Karol Przysło

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook