Dotacje na sport przyznane !

Dotacje na sport przyznane !

“49 tysięcy – o tyle zwiększyła się gminna dotacja na wsparcie zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży w Gminie Komorniki.

Tradycyjnie w lutym rozstrzygnięte zostały konkursy na realizację zadań publicznych z zakresu rozwoju i upowszechniania sportu. Gmina od lat wspiera lokalne kluby sportowe dotując organizację zajęć dla dzieci i młodzieży oraz seniorów. Corocznie jest to kwota ok. 300 tys. zł. W tym roku, po konsultacjach z prezesami największych klubów sportowych w gminie – Gromem Plewiska oraz LKS Wielkopolską, Wójt przychylił się do wniosku,by zwiększyć środki przeznaczone na szkolenie najmłodszych grup. W konsekwencji kluby te otrzymały po 65 tysięcy na zajęcia piłkarskie dzieci
i młodzieży (w latach poprzednich dotacja wynosiła 42 tys.). Więcej środków trafi także do rozwijającej się w Komornikach sekcji tenisa stołowego (7 tys.).Z dotacji korzysta również prężny klub zapaśniczy Grunwald Plewiska (30 tys.) oraz UKS Sakura na zajęcia karate dla dzieci (6 tys.) i Stowarzyszenie Akademia Futbolu Orły Komorniki (7 tys.).

Zwiększenie środków na proces szkolenia najmłodszych jest sygnałem, że gmina chce skupić się na sporcie właśnie tych grup, najliczniejszych i z największym potencjałem. W przypadku klubu Grom Plewiska podwyższenie dotacji na dzieci odbyło się kosztem wsparcia na drużynę seniorów, która w tym roku może liczyć na 92 tys. z gminnej kasy (w ubiegłym roku było to 120 tys.). LKS Wielkopolska Komorniki na piłkarski zespół seniorów otrzyma 62 tysiące (w 2014 roku 65 tys. ).

Liczba drużyn dziecięcych w klubach stale rośnie. Gminne obiekty sportowe i stadiony, sale gimnastyczne w szkołach, z których kluby korzystają za darmo, są w pełni obłożone przez treningi dzieci,juniorów i seniorów. Chętnych do uprawiania sportu jest coraz więcej, dlatego w najbliższym czasie Wójt planuje powołać radę sportu, do wypracowania jeszcze lepszych rozwiązań dla gminnego sportu.”

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook