Dożynki w Plewiskach

Dożynki w Plewiskach

Szanowni Państwo

Na polach trwają żniwa, rolnicy w pocie czoła zbierają plony, którymi będą karmić nas i nasze rodziny przez zimowe miesiące. Już niedługo przyjdzie czas, by za nie uroczyście podziękować i wspólnie cieszyć się z obfitości natury. Zapraszamy na Dożynki gminne, które odbędą się 2 września w Plewiskach.

Kolorowy korowód z ozdobnym wieńcem zostanie zaniesiony na plac przy Domu Kultury Remiza, gdzie odprawiona będzie msza św. dziękczynna. Główne uroczystości odbędą się na stadionie przy ul. Szkolnej. Rolnicy tradycyjnie złożą chleby i wieńce przy wtórze pieśni Plon, niesiemy plon. W tym roku zobaczymy obrzęd dożynkowy w wykonaniu zespołu pieśni i tańca „Siekieracy”.

Gwiazdą tegorocznego Święta Plonów będzie folkowo-rockowa grupa InoRos, finalista muzycznego talent show Must be the Music. Wyjątkową atrakcją będzie także widowisko „Żywioły”. Imprezę zakończy pokaz sztucznych ogni.

Starostami tegorocznych Dożynek są Renata i Norbert Kaczmarkowie – rolnicy z Plewisk.

Uwaga! Na terenie imprezy będzie prezentowany najnowszy, supernowoczesny autobus PUK Komorniki, Solaris, pozyskany w ramach projektu WPRO 2014-2020. Po zakończeniu Dożynek Autobus będzie kursował z Plewisk do Komornik o godz. 22:15 i 23:45 (kursy bezpłatne).

Serdecznie zapraszamy do udziału w Dożynkach.

UG Komorniki

plakat

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook