Dzieci zdobywały Dziki Zachód z okazji Dnia Dziecka.

Dzieci zdobywały Dziki Zachód z okazji Dnia Dziecka.

Kowbojskie Miasteczko w Luboniu 31, maja, br. zorganizowało ,, Dzień Dziecka” zapewniając przybyłym dzieciom z rodzicami wiele westernowych atrakcji połączonych z edukacją i wiedzą dotyczącą życia Indian oraz kowbojów w ówczesnych latach.

Wszystkie szkraby zdobywały Dziki Zachód, biorąc udział w wielu zabawach i konkurencjach sportowych polegających na spostrzegawczości i sprytowi. Szeryf oprowadzał zainteresowane dzieci po miasteczku, opowiadając historię i legendę każdego drewnianego budynku, a następnie zapraszał odważnych do swojego biura i aresztu przeznaczonego dla urwisów. Ogłosił konkurs polegający na odnalezieniu łotra, którego portret widniał na liście gończym.

Po jego ujawnieniu i schwytaniu wszyscy mali Stróże Prawa wtrącili rabusia za kratki, który musiał spełnić ich warunki aby opuścić to nietypowe miejsce. Indianka Rwąca Rzeka z plemienia Płonąca Strzała zachęcała do malowania twarzy i zabawy przy tipi. Powodzeniem cieszyła się strzelnica, na której swoich umiejętności i celności próbowały dzieci z opiekunami. W Ogródku Sportowym -,, Mexico”, którego gospodarzem jest Waflo Bil odbywała się konkurencja piłkarska, która przyciągnęła liczne pociechy do wspólnej rywalizacji. Kowboj Cordell zademonstrował pokaz władania lassem, a także udzielił instruktażu i podstaw posługiwania się nim w określonych warunkach. Ogromną frajdę sprawili motocykliści, którzy w tym ważnym dniu dostarczyli dzieciom niezapomnianych wrażeń i emocji. Pozwalając usiąść w obecności osoby nadzorującej na mechanicznym koniu i zrobić na nim pamiątkowe zdjęcie. Gościliśmy artystę estradowego – Jacka Wietrzykowskiego (Windy Jack), który zaprezentował swój piękny warsztat wokalny. Przez cały czas funkcjonował sklep z artykułami i pamiątkami symbolizującymi Dziki Zachód oraz stoisko z rękodziełami i zabawkami przyciągało spacerowiczów. Strudzeni i spragnieni mogli się posilić kowbojskim daniem z prerii, a łasuchy ciastem własnego wypieku Pani Doroty.

Mali śmiałkowie uskuteczniali skoki i akrobacje na trampolinie. Rzut kowbojską podkową i kapeluszem na poroże jelenia był w kręgu zainteresowań. Wierni kibice Lecha Poznań oglądali transmisję meczu na dużym ekranie w rodzinnym gronie i miłej atmosferze.

Dziękujemy dzieciom, za przybycie i wspólną zabawę z okazji waszego święta.

Jako Szeryf kowbojskiego miasteczka składam podziękowanie naszemu przyjacielowi-,, Paluszkowi”, który z grupą motocyklistów w Dniu Dziecka odwiedzili Kowbojskie Miasteczko w Luboniu i poświęcili swój czas dzieciom oraz wokaliście muzyki country- Jackowi Wietrzykowskiemu, który urozmaicił imprezę swoją obecnością i piosenkami.

Dziękuję członkom i sympatykom miasteczka, za udzieloną pomoc !

Zbigniew Henciel

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook