Equipes Notre-Dame Polska - Zaproszenie

Equipes Notre-Dame Polska – Zaproszenie

Jesteśmy małżeństwem należącym do Ruchu Equipes Notre-Dame. Pragnąc podzielić się z innymi, radością przeżywania sakramentu małżeństwa w naszym Ruchu, przeglądaliśmy internetowe strony parafii Poznania i okolic. Przeglądając Wasz portal, zainteresowała nas możliwość umieszczenia dodatkowych treści w lokalnej gazecie.
Ośmieleni słowami:
“Czekamy na Wasze wszelkie opinie i uwagi. Plewiska.pl prowadzimy z myślą o Was. Jeśli chcecie, abyśmy poruszyli ważną dla Was sprawę na łamach naszego portalu – piszcie!”
poczuliśmy się zaproszeni, bo to dla nas ważna sprawa. Ważna sprawa nie tylko dla nas, ale – ufamy – że również dla wielu małżonków mieszkających w Plewiskach i nie tylko tam. Zastanawiamy się, co napisać – nie prowadzimy firmy, nie wykonujemy usług, niczego nie chcemy sprzedać, zamienić, wynająć, nie jesteśmy też przedstawicielami handlowymi.
Obok prezentowanego w gazecie zatroskania o mnóstwo spraw życia codziennego, od pracy, aż po bieganie (i wiele, wiele innych ważnych spraw), niewątpliwie warto zadbać o coś dobrego dla ducha.
Właściwie to po trosze, jesteśmy „przedstawicielami handlowymi”. Mamy do zaoferowania „towar” bezcenny, nawet wiele „towarów”: nowe spojrzenie na sakrament małżeństwa, współmałżonka, dzieci, rodzinę, pracę i wszystko, co nas otacza. Mamy do zaoferowania wspólnotę, która od wielu lat wokół Chrystusa, gromadzi na całym świecie małżonków:
„Małżeństwa te, znając swoje słabości i granice swoich możliwości, doświadczając każdego dnia, jak trudno, mimo ich dobrej woli, żyć po chrześcijańsku w pogańskim świecie i wierząc niezłomnie w siłę pomocy braterskiej, postanowiły założyć ekipę”
Karta Equipes Notre-Dame 1947r.

My, po 23 latach małżeństwa i po kilkunastu latach poznawania duchowości małżeńskiej w Equipes Notre-Dame, możemy zaświadczyć, że warto zainwestować. Polecamy „towar” wysokiej jakości, markowy, ale też taki, na który każdego stać, bez względu na stan konta, czy zawartość kieszeni.
Zysk?
Uwaga!
Pewny, ale nieprzewidywalny…

Nie znamy Was, mieszkańców Plewisk i okolic. Wiemy, że powstało tam i ciągle powstaje wiele nowych domów, mieszkań, w których żyją małżeństwa, wraz z tym, co niesie życie. Życie, które może być nieco – a może nawet bardzo inne, niż dotychczas. Zapraszamy do naszej wspólnoty.
Nie znamy granic – Plewiska, Komorniki, Wiry… Zapraszamy wszystkie chętne małżeństwa.
Nie znamy granic stażu małżeńskiego – od dnia ślubu…
A nawet troszkę przed ślubem, nasza wspólnota prowadzi rekolekcje dla małżonków i dla przygotowujących się do małżeństwa.
Zapraszamy małżeństwa, które szukają wspólnoty i te, które jeszcze nie wiedzą, że szukają.
Wszystkie informacje na stronie naszego Ruchu.

Danka i Marek
Tel.662 269 164
696 357 623
daima.end@wp.pl
Strona naszego ruchu: www.end.org.pl

W 1939 roku pierwsza grupa młodych małżonków
skierowała do ks.Henri Caffarel’a prośbę,
aby pomógł im w odkrywaniu bogactw ich sakramentu małżeństwa:
oto skromny początek wielkiego dzieła.

18 października 2014 w Kościele Św. Augustyna w Paryżu odprawiona została Msza Św. dziękczynna z okazji zakończenia etapu diecezjalnego procesu beatyfikacyjnego
ojca Henri Caffarela, założyciela naszego Ruchu.

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook