Gmina Komorniki przyjmuje repatriantów z Kazachstanu

Gmina Komorniki przyjmuje repatriantów z Kazachstanu

Tatiana i Grigoriy – repatrianci z Kazachstanu zostali nowymi mieszkańcami Plewisk. To młode małżeństwo otrzymało zaproszenie Gminy Komorniki do osiedlenia się na naszym terenie. Uchwałę w tej sprawie podjęła Rada Gminy w lipcubr., w oparciu o ustawę
o repatriacji z 2000 r. Zgodnie z jej zapisami, gmina udziela repatriantom pomocy przez zapewnienie mieszkania, wsparcie w znalezieniu pracy oraz wsparcie socjalne.

Pani Tatiana zwróciła się do Wójta Jana Brody z prośbą o umożliwienie osiedlenia się na terenie gminy. Korzystając z okazji, że gmina weszła w posiadanie mieszkania w wyniku postępowania spadkowego, Wójt wyszedł z inicjatywą zaproszenia repatriantów.Procedura została przeprowadzona we współpracy z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych
i Administracji za pośrednictwem Wojewody Wielkopolskiego. Od grudnia ubiegłego roku para przebywała w ośrodku adaptacyjnym w Pułtusku. Zarówno Pani Tatiana jak i Pan Grigoryi posługują się językiem polskim i nie powinni mieć problemu w znalezieniu pracy na terenie gminy.

W piątek, 11 sierpnia w urzędzie gminy przekazano małżeństwu klucze do mieszkania komunalnego w Plewiskach. Mamy nadzieję, że nasi nowi sąsiedzi prędko poczują się u nas jak u siebie w domu.

GOK Komorniki

IMG_6365

IMG_6363

IMG_6364

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook