Jak szybko sprzedać mieszkanie?

Każdy kto podejmie decyzje o sprzedaży swojego dotychczasowego domu chciałby znaleźć nabywcę w możliwie najkrótszym czasie. Uzyskana ze sprzedaży kwota jest istotna i nie sprzedajemy za wszelką cenę, nikt jednak nie lubi wycieczek oglądających o każdej porze dnia i nocy, które to rozkładają się w czasie na długie miesiące. Co więc zrobić, aby maksymalnie skrócić czas sprzedaży? Oto kilka podpowiedzi:

1. Wczuj się w sytuację kupującego i jego oczami spójrz krytycznie na swoje mieszkanie tak, aby podkreślić przede wszystkim zalety nieruchomości.

2. Wyzbądź się sentymentów i emocji. Spójrz na swoje mieszkanie jako na produkt, który trzeba jak najlepiej przygotować do sprzedaży. Powinien on być jak najbardziej neutralny w odbiorze, aby zainteresować jak najszerszą rzeszę klientów.

3. Posprzątaj wnętrze. Pozbieraj wszystkie przedmioty codziennego użytku jak gazety, ubrania, kosmetyki itp. Schowaj osobiste pamiątki, zdjęcia rodzinne. Warto też zadbać o jasne wskazanie funkcji poszczególnych pomieszczeń. Spraw, aby kupujący mógł wyobrazić sobie siebie w nowym miejscu, żeby mógł oczami wyobraźni urządzić je po swojemu.

4. Zadbaj o szczegóły. Na rynku nieruchomości kupuje się emocjami. Warto sprawić, aby Twoje mieszkanie już po pierwszej wizycie kojarzyło się klientowi dobrze. Może to być coś specjalnie wykreowanego, jak piękna aranżacja z ciętych kwiatów, albo ciekawie dobrane dodatki w łazience.

5. Zadbaj o spójny wizerunek wnętrz. Jednolita, neutralna kolorystyka, dobre oświetlenie i harmonia w doborze dodatków. Taki efekt można uzyskać dokonując prostych zabiegów home stagingu.

6. Zrób dobre zdjęcia. Dobre tzn. dobrze doświetlone, pokazujące całe wnętrza bez zbędnych przedmiotów. Niedopuszczalne jest uwiecznianie na zdjęciach bałaganu. Poświęć czas na zaaranżowanie mieszkania specjalnie na potrzeby zdjęć.

7. Dobra prezentacja nieruchomości. Odpowiednia pora dnia, zadbanie o przygotowanie mieszkania tuż przed prezentacją, usunięcie tego co może przeszkadzać a dodanie tego co może przykuć uwagę to kroki do idealnej prezentacji.

Pamiętaj, że pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz. Zadbaj aby Twoje mieszkanie zostawiło miłe wspomnienia w głowie kupującego, a z pewnością zwiększysz swoje szanse na szybką sprzedaż.

Anna Rosa-Michalak
Centrum Nieruchomości BROKERZY24

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook