Kiedy wypada Dzień Ojca w tym roku? Jakie życzenia dla Taty?

Kiedy wypada Dzień Ojca w tym roku? Jakie życzenia dla Taty?

Kiedy jest Dzień Ojca?

Kiedy wypada Dzień Ojca w tym roku? Przypominamy kiedy złożyć tacie życzenia oraz kiedy obchodzi się ten dzień w innych krajach. Zdradzamy też, jakie były początki tego święta.

Każdy z nas doskonale pamięta, kiedy jest Dzień Matki, jednak Dzień Ojca jest dla większości z nas mniej oczywisty. To święto, od 1965 jest w Polsce niezmiennie 23 czerwca, w tym roku wypada więc w sobotę.

Warto wiedzieć, że Dzień Ojca, lub jego odpowiedniki, różnią się datą w zależności od kraju. W Niemczech, święto ojców tożsame jest z Dniem Mężczyzny i wypada 40 dni po Wielkanocy. We Włoszech, Hiszpanii i Portugalii przypada 19 marca. W Wielkiej Brytanii i Francji jest to trzecia niedziela czerwca, natomiast w Austrii oraz Belgii- druga.

Za „matkę dnia ojca” uważana jest Amerykanka – Sonora Smart Dodd. Zaczęła walczyć o uznanie święta taty parę lat po pojawieniu się Dnia Matki, gdyż uważała, że rola ojca nie jest wystarczająco reprezentowana w pop kulturze. Matka Sonory zmarła gdy ta była nastolatką i wychowaniem jej oraz licznego rodzeństwa zajął się ojciec- William Smart. Starania Sonory okazały się skuteczne i pierwszy Dzień Ojca odbył się w trzecią niedzielę czerwca 1909 w Spokane i w ten dzień obchodzony jest w USA do dzisiaj.

Tata jest nadzwyczaj ważną osobą w życiu każdego z nas. Większość cech charakteru dziedziczymy właśnie po nim. Ernst Busch kiedyś powiedział: „Ojcem zostać łatwo, znacznie trudniej nim być”. Tata zazwyczaj kojarzy się ze spokojem i poczuciem bezpieczeństwa, jednak nie zawsze. Jego rola nie opiera się wyłącznie na utrzymaniu rodziny. Dobry tata zdaje się być cierpliwy, czuły, ale także wymagający w sytuacjach, które tego wymagają. Warto pokazać, że pamiętamy o nim!

people-2557510_960_720Życzenia na Dzień Ojca

Czekoladowe życzenia i słodkie wiadomości w męskim wydaniu z dedykacją dla każdego Taty. Przepyszny słodki upominek na każda okazję! A gdyby tak złożyć tacie życzenia… na słodko? Z czekolady?

Z myślą o wszystkich Tatusiach przygotowaliśmy specjalną kolekcję słodkich wiadomości. Czekoladowe życzenia i słodkie sentencje ułożyliśmy z kostek wybornej belgijskiej czekolady i zapakowaliśmy w specjalnie zaprojektowane szykowne opakowanie z motywem krawata. Możesz także wybrać opakowanie z Twoim zdjęciem. Twój tata będzie zachwycony!

Podaruj Tacie oryginalne życzenia ułożone z kostek pysznej belgijskiej mlecznej i białej czekolady. Skorzystaj z naszych gotowych propozycji Czekoladowych Telegramów lub napisz własną treść. Czekoladki są starannie układane w kartonowych lub drewnianych opakowaniach zaprojektowanych i przygotowanych z myślą o wszystkich Ojcach i Tatusiach. Oryginalny czekoladowy telegram to gwarancja miłego zaskoczenia wykonaniem i smakiem, a także gwarancja uśmiechu na twarzy każde obdarowanej Czekoladowym Telegramem osoby!

Najlepsze pomysły na oryginalny prezent dla Taty. Zaskocz swojego Ojca słodką czekoladową niespodzianką o niezwykłym kształcie i niepowtarzalnym smaku. Złóż tacie życzenia na Dzień Ojca pisane czekoladą!

Zobacz nasze bestsellery – czekoladowy Smartphone, piłkę nożną, narzędzia z czekolady i inne wyjątkowe prezenty dla Taty z okazji jego święta!

family-1635049_960_720

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook