Komorniki Gminą na 5

Komorniki Gminą na 5

W tegorocznej edycji rankingu gmin przygotowanym przez studenckie Koło Naukowe Akceleracji, działające przy Instytucie Przedsiębiorstwa Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie Gmina Komorniki uzyskała tytuł “Gmina na 5!”.

Ranking przeprowadzany od 2014 roku ma na celu ocenę jakości obsługi, której doświadczyć mogą potencjalni inwestorzy lub przedsiębiorcy kontaktując się z polskimi urzędami na poziomie lokalnym. Ocenie podlegają m.in. użyteczność oficjalnych witryn www, łatwość ich użytkowania, kontakt drogą elektroniczną z użyciem metody „tajemniczego klienta” oraz rozwiązania unikatowe, zwiększające końcową wartość dla użytkownika.

W tegorocznej edycji zostało przebadanych 675 jednostek samorządu terytorialnego na poziomie lokalnym, które charakteryzują się najwyższą potencjalną atrakcyjnością inwestycyjną zgodnie z wcześniej przeprowadzonymi badaniami Instytutu Przedsiębiorstwa Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Badanie składało się z dwóch części. Pierwszą z nich była ocena witryn internetowych, w których brano pod uwagę głównie kwestie dotyczące przedsiębiorczości. Sprawdzano m.in. łatwość poszukiwania informacji na temat występujących na obszarze danej gminy terenów inwestycyjnych, dostęp do planów zagospodarowania przestrzennego czy obecność poradnika wskazującego krok po kroku, jak założyć własną działalność. W drugiej części badania oceniano komunikację drogą e-mail (w językach polskim i angielskim).

Ranking został opracowany na podstawie 15 wybranych, obiektywnych kryteriów o charakterze zero-jedynkowym. Tytuł „Gminy na 5!” otrzymały te jednostki, które osiągnęły ponadprzeciętnie dobre wyniki oraz zdobyły ponad połowę punktów. W tegorocznej edycji udało się to 51 jednostkom z ogólnej liczby 675. Badane samorządy nie miały świadomości, że podlegają ocenie, w związku z tym nie można było się do tego przygotować ani zidentyfikować osoby badacza. Odpowiedzi były więc udzielane w sposób zwyczajowo przyjęty w danej jednostce.

Wręczenie nagród i wyróżnień odbyło się w dniach 24-25 maja podczas „Forum Gmin na 5!” w Warszawie.

Gmina na 5_06.2018

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook

Inne wydarzenia:

Nowy klub sportowy – Orły Plewiska

Rozpoczął swoją działalność klub sportowy “Orły Plewiska” na oficjalnejstronie klubu można znaleźć szczegółowe informacje dotycząceharmonogramu treningów i spotkań w ramach B-klasy. Młodym piłkarzomżyczymy wielu sukcesów

Przebudowa ulicy Ogrodowej

Zgodnie z planem jaki wcześniej nakreśliły władze Gminy Komornikizakończyła się przebudowa ul. Ogrodowej, na 400-metrowym odcinkupołożony został chodnik z kostki brukowej, a także asfaltowanawierzchnia. Utwardzenie