Kolejne opóźnienia w budowie obwodnicy!

Kolejne opóźnienia w budowie obwodnicy!

Zachodnia obwodnica PoznaniaPesymistyczna wiadomość dla osób czekających na otwarcie ostatniego fragmentu Zachodniej Obwodnicy Poznania. Budowa odcinka Poznań Rokietnica – Poznań Tarnowo Podgórne tym razem została opóźniona przez błąd w projekcie odprowadzenia deszczówki.

Rów, który miał odprowadzać wodę z asfaltu do Samicy Kierskiej i jeziora Kierskiego jest oznaczony tylko na mapie. Natomiast w praktyce, połowę kanału stanowi ziemia, a woda płynie do prywatnego stawu.

Zgodę na takie rozwiązanie przyznał drogowcom marszałek województwa. O tym poważnym błędzie marszałek dowiedział się w marcu. Tym samym wznowione zostało postępowanie w sprawie wydania pozwolenia wodnoprawnego dla Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Gdyby zaszła konieczność odwołania decyzji marszałka, dyrekcja dróg będzie musiała stworzyć nowy projekt i ponownie starać się o pozwolenie. Wtedy otwarcie brakującego odcinka obwodnicy zostanie ponownie przesunięte.

To już druga poważna przeszkoda w budowie ostatniego fragmentu ZOP. Przewidziany na tegoroczne wakacje termin otwarcia obwodnicy, został przesunięty przez nieuwzględniony na mapie ropociąg “Przyjaźń”. Problem z odprowadzeniem deszczówki jeszcze bardziej opóźni otwarcie obwodnicy.

Obwodnica 1 Obwodnica mapaObwodnica rzeczywistość

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook

Inne wydarzenia:

Nowy klub sportowy – Orły Plewiska

Rozpoczął swoją działalność klub sportowy “Orły Plewiska” na oficjalnejstronie klubu można znaleźć szczegółowe informacje dotycząceharmonogramu treningów i spotkań w ramach B-klasy. Młodym piłkarzomżyczymy wielu sukcesów

Przebudowa ulicy Ogrodowej

Zgodnie z planem jaki wcześniej nakreśliły władze Gminy Komornikizakończyła się przebudowa ul. Ogrodowej, na 400-metrowym odcinkupołożony został chodnik z kostki brukowej, a także asfaltowanawierzchnia. Utwardzenie