Pytanie do sołtysa - Utwardzenie gruntu przy os. Zielarskim

List od mieszkańca Plewisk

Nie ma wątpliwości, że stan niektórych ulic w Plewiskach jest opłakany. Szczególnie teraz, gdy na termometrach pojawia się dodatnia temperatura. Ilość oraz wielkość dziur tworzą z ulic wertepy, przez które nawet z najmniejszą prekością trudno przejechać. Jeden z naszych czytelników, przesłał nam dokumentacje zdjęciową przedstawiającą ul. Tęczową i ul. Promykową.

“Witam, Zgodnie z obietnicą przesyłam zdjęcia z wczoraj zrobione po godzinie 15:00. Droga została w minimalnym stopniu dalej wyrównana, ale mimo wszystko pozostawia bardzo dużo do życzenia. Ilość gruzu nawożona przez firmę wyrównującą drogę jest na tyle mała, że na drugi dzień ślad po nim ginie. Rozumiem, że duża ilość mieszkańców Plewisk ma pretensje, że ich drogi też są w opłakanym stanie i tu się z nimi zgadzam, ale my mieszkańcy ul. Tęczowej i przejazdowej ulicy Promykowej chcemy, żeby te ulice chociaż były regularnie wyrównywane tak jak kiedyś obiecał Pan Broda. Druga sprawa jest taka, że jadąc ulicą Promykową od strony Kościoła do ulicy Tęczowej, to ta ulica rozchodzi się w lewo i również w prawo, gdzie wybudowanych zostało ok. 50 nowych mieszkań i tam nigdy nie było wyrównywane (oprócz dewelopera), co widać na zdjęciu 4. Mieszkańcy, którzy mieszkają tam już naprawdę naście lat nie pamiętają, żeby kiedykolwiek gmina zrobiła tam coś z tą ulicą. Serdecznie dziękuję za zainteresowanie się sprawą.”

Dziękujemy autorowi za przesłane informację i zdjęcia. Postaramy się dowiedzieć, czy Urząd Gminy w Komornikach, może częściej wykonywać wyrównanie terenu, bądź korzystać z innych materiałów do utwardzenia drogi.

Szanowni mieszkańcy zapraszamy do dyskusji o stanie dróg w Plewiskach.

plewiska

plewiska2

plewiska3


Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook