Aplikacja na korki drogowe

Przebudowa ul. Grunwaldzkiej w Plewiskach. Dofinansowanie ostatecznie przyznane.

Wielokrotnie poruszany był temat, przebudowy ul. Grunwaldzkiej na odcinku w Plewiskach. ZDP ostatecznie poinformowało, że modernizacja ulicy znalazła się w dofinansowaniu na lata 2016-2019.

„Po rozpatrzeniu odwołań przez Wojewodę Wielkopolskiego, Minister Infrastruktury i Budownictwa zatwierdza jako ostateczną listę wniosków o dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Na 34 zgłoszone i ujęte na liście zadania drogowe zgłoszone przez powiaty, inwestycja dotycząca przebudowy ulicy Grunwaldzkiej w Plewiskach ostatecznie jest na pozycji 9, a przyznane dofinansowanie wynosi 2.814.179 zł”

źródło zdp.powiat.poznan.pl

Pierwszy etap prac, obejmować będzie przebudowę jezdni, chodników oraz stworzenie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ul. Miętową. Nie poinformowano jednak, o wybudowaniu ścieżki rowerowej, która biegłaby wzdłuż ul. Grunwaldzkiej. Podobne pytania stawiają poznaniacy, którzy już od dłuższego czasu wnioskują o wybudowanie bezpiecznej drogi dla rowerzystów z Junikowa do centrum Poznania. W tym przypadku, jednak ZDM zdeklarowało się do opublikowania gotowej koncepcji ścieżki, kiedy prace nad nią będą zakończone.

Kiedy możemy oczekiwać prac w Plewiskach ? W tej chwili ZDP będzie ogłaszać przetarg na wykonanie prac. Zostaje nam tylko spokojnie czekać na informację o terminie rozpoczęcia prac.

Zachęcamy do wyrażania swojej opinii o przebudowie ul. Grunwaldzkiej w Plewiskach. Czy są państwo zadowoleni z zaproponowanej modernizacji?

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook

Inne wydarzenia:

Nowy klub sportowy – Orły Plewiska

Rozpoczął swoją działalność klub sportowy “Orły Plewiska” na oficjalnejstronie klubu można znaleźć szczegółowe informacje dotycząceharmonogramu treningów i spotkań w ramach B-klasy. Młodym piłkarzomżyczymy wielu sukcesów

Przebudowa ulicy Ogrodowej

Zgodnie z planem jaki wcześniej nakreśliły władze Gminy Komornikizakończyła się przebudowa ul. Ogrodowej, na 400-metrowym odcinkupołożony został chodnik z kostki brukowej, a także asfaltowanawierzchnia. Utwardzenie