Mieszkańcy Skrytej chcą zmian

Mieszkańcy Skrytej chcą zmian

Otrzymaliśmy od czytelnika następujący mail:

“W odniesieniu do artykułu “Parkowanie na Skrytej” – My mieszkańcy tej ulicy przesyłamy Redakcji pismo, które złożyliśmy w Urzędzie Gminy Komorniki. Dodam że wniosek ten został podpisany przez 70 właścicieli mieszkających przy ul. Skrytej. Pismo to pozostało jak na razie bez odpowiedzi przez władze Gminy. Pozostaje pytanie, czy nadmiar zajęć, czy ignorowanie takich postulatów przez władzę Gminy jest sposobem na ich reprezentowanie samorządowe?”

Oto treść pisma:

“My mieszkańcy ulicy SKRYTEJ w Plewiskach zwracamy się do Władz Gminy Komorniki o wykonanie przynajmniej kilku tzw. spowalniaczy na drodze na odcinku Grunwaldzka – Fabianowska.

UZASADNIENIE

W ostatnim czasie większość z Nas zauważyła, że drogą jeżdżą samochody z prędkością znacznie przekraczającą prędkość dozwoloną a niekiedy wręcz wyścigową. Mając na uwadze, że droga ta jest wąska a chodnikami spaceruje wiele matek z wózkami i z dziećmi jak również samych dzieci idących do szkół istnieje bardzo duże zagrożenie nieszczęśliwym wypadkiem. Ponadto każde domostwo ma bezpośredni wyjazd na drogę gdzie niejednokrotnie już włączenie się do ruchu stwarza trudności i zagrożenie. Na drodze tej wiele samochodów zatrzymuje się / stoi /co dodatkowo wymusza omijających o tzw. przepuszczenie jadących z przeciwka. Znane są zdarzenia pozbijanych lusterek bocznych przy samochodach. Drogą tą aż strach jechać rowerem.

Reasumując, żądamy aby Władze Gminy dołożyły wszelkich starań i nasz wniosek rozpatrzyły i zrealizowały niezwłocznie tak, abyśmy jako mieszkańcy tej ulicy czuli się bezpieczni i zadowoleni. Nadmieniamy, że podobnej treści wniosek został już złożony 27.09.2011 roku W Urzędzie Gminy Komorniki i pozostał bez odpowiedzi. Zatem obecnie powiadomimy równocześnie Urząd gminy Komorniki a także stosowne Media.”

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook