Najlepsze miejsca na ochłodę

Najlepsze miejsca na ochłodę

jezioraPrzed nami upalny weekend! Temperatury będą sięgać 30 stopni Celsjusza. Gdzie w tą prawdziwie letnią pogodę można szukać ochłody?

Jezioro Kierskie

To największy zbiornik wodny w okolicy. Do dyspozycji plażowiczów są dwa strzeżone kąpieliska – w Krzyżownikach oraz Kiekrzu. Koło plaży w Krzyżownikach można wybrać się na spacer ścieżkami wzdłuż jeziora. Natomiast fani żeglarstwa i windsurfingu mogą się wybrać do Kiekrza, gdzie w miejscowych ośrodkach można wypożyczyć sprzęt wodny.

2 kierskie 1 Kierskie

Jezioro Rusałka

Akwen wodny, położony w granicach Poznania. Znajduje się tu kąpielisko z pomostami, wypożyczalnią sprzętu wodnego, szatniami oraz punktami gastronomicznymi. Wybierając się tu samochodem, warto wziąć pod uwagę sporą odległość dzielącą parking od plaży.

4 rusałka 3 rusałka

Jezioro Strzeszyńskie

Znajduje się blisko jeziora Kierskiego. Do dyspozycji plażowiczów jest tu kąpielisko z długim pomostem oraz restauracja. Warto podkreślić, że Strzeszynek to najczystszy akwen w okolicy.

6 strzeszynek 5 strzeszynek

Jezioro Lusowowskie

Lusowo posiada odnowione kąpielisko z piaszczystą plażą, pomostami, boiskami do siatkówki i trybunami dla kibiców oraz ogrodzonym placem zabaw dla najmłodszych. Można tu wypożyczyć sprzęt do sportów wodnych. Znajduje się tu również punkt gastronomiczny.

8 lusowo 7 lusowo

Jezioro Maltańskie

Najpopularniejsze miejskie jezioro w Poznaniu. Znajduje się tu strzeżone kąpielisko, pomost, punkty gastronomiczne oraz wiele dodatkowych atrakcji (tor saneczkowy, kolejka górska).

10 malta 9 malta

Termy Maltańskie

Największa miejska pływalnia kusi latem dwoma zewnętrznymi basenami z wieloma zjeżdzalniami. Dwugodzinny bilet w weekend dla trzyosobowej rodziny kosztuje 85 zł.

12 termy SONY DSC

Redakcja Plewiska.pl życzy miłego weekendu! :)

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook