Nowe pomoce dydaktyczne dla szkół
fot. dopiewo.pl

Nowe pomoce dydaktyczne dla szkół w Gminie Dopiewo

Gmina Dopiewo kontynuuje swoje zaangażowanie w edukację ekologiczną, wyposażając lokalne szkoły w nowoczesne pomoce dydaktyczne. Projekt pn. „Zakup pomocy dydaktycznych służących edukacji ekologicznej dla szkół podstawowych w Dopiewcu i w Dąbrówce w Gminie Dopiewo” został zrealizowany, dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

W ramach tego projektu, dwie szkoły podstawowe w Gminie Dopiewo otrzymały nowe narzędzia do nauki ekologii i przyrody. Zakupiono mikroskopy, tablety Einsteina, laptopy multimedialne, monitory interaktywne oraz zestawy edukacyjne. Dzięki temu uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Dopiewie oraz Szkoły Podstawowej im. Orderu Kawalerów Uśmiechu w Dąbrówce mogą teraz eksplorować przyrodę w nowy, fascynujący sposób.

Inwestycja w Edukację

Łączny koszt realizacji projektu wyniósł 114 980 złotych, a pozyskana dotacja w wysokości 75,76% tej kwoty, czyli 87 108,84 złotych, pozwoliła na pełną realizację przedsięwzięcia. To inwestycja w przyszłość i rozwój edukacji ekologicznej w Gminie Dopiewo.

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook

Inne wydarzenia:

Nowy klub sportowy – Orły Plewiska

Rozpoczął swoją działalność klub sportowy “Orły Plewiska” na oficjalnejstronie klubu można znaleźć szczegółowe informacje dotycząceharmonogramu treningów i spotkań w ramach B-klasy. Młodym piłkarzomżyczymy wielu sukcesów

Przebudowa ulicy Ogrodowej

Zgodnie z planem jaki wcześniej nakreśliły władze Gminy Komornikizakończyła się przebudowa ul. Ogrodowej, na 400-metrowym odcinkupołożony został chodnik z kostki brukowej, a także asfaltowanawierzchnia. Utwardzenie