OSP Plewiska w Krajowym Systemie Ratowniczo- Gaśniczym

OSP Plewiska w Krajowym Systemie Ratowniczo- Gaśniczym

woz_strazacki18 lutego br. w Urzędzie Gminy Komorniki podpisane zostało porozumienie dotyczące włączenia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Plewiskach do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

W ramach umowy jednostka OSP z Plewisk będzie mogła brać udział we wszelkich akcjach ratowniczo-gaśniczych na terenie gminy Komorniki, jak również powiatu poznańskiego i miasta Poznania oraz całego województwa wielkopolskiego.

Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy (KSRG) – powstał w 1991 roku, a zaczął funkcjonować w 1995. Celem jego istnienia jest ujednolicenie działań o charakterze ratowniczym, podejmowanych w sytuacjach zagrożeń życia, zdrowia, mienia lub środowiska, podejmowanych przez Państwową Straż Pożarną i inne podmioty ratownicze – głównie Ochotniczą Straż Pożarną. Jego głównym założeniem jest stworzenie spójnego układu, skupiającego powiązane ze sobą różne podmioty ratownicze, tak aby można było podjąć skutecznie każde działanie ratownicze.

Porozumienie podpisali:

– w imieniu Gminy Komorniki – Wójt Jan Broda,
– w imieniu Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu – Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu st. bryg. dr inż. Witold Rewers
– imieniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Plewiskach – Prezes Ryszard Brukwicki.

To niewątpliwa nobilitacja dla jednostki z Plewisk, ale również wyzwanie, które PSP stawia dzisiaj przed jednostką ochotniczą i Strażakami Ochotnikami.

Strażakom gratulujemy i życzymy, aby mieli jak najmniej okazji do wyjazdów na akcje.

Drodzy Strażacy: Wasza praca jest niezwykle ważna. Dajecie nam poczucie bezpieczeństwa o każdej porze dnia i nocy. Należą Wam się ogromne podziękowania za poświęcenie w ochronie życia i mienia ludzkiego, za zaangażowanie i gotowość do niesienia pomocy. Życzymy Wam tylko jednego: szczęśliwych powrotów z akcji.


Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook

Inne wydarzenia:

Nowy klub sportowy – Orły Plewiska

Rozpoczął swoją działalność klub sportowy “Orły Plewiska” na oficjalnejstronie klubu można znaleźć szczegółowe informacje dotycząceharmonogramu treningów i spotkań w ramach B-klasy. Młodym piłkarzomżyczymy wielu sukcesów

Przebudowa ulicy Ogrodowej

Zgodnie z planem jaki wcześniej nakreśliły władze Gminy Komornikizakończyła się przebudowa ul. Ogrodowej, na 400-metrowym odcinkupołożony został chodnik z kostki brukowej, a także asfaltowanawierzchnia. Utwardzenie