Pierwsze Karty „Rodzina 5+” wydane

Pierwsze Karty „Rodzina 5+” wydane

IMG_7436 b

Pierwsze rodziny wielodzietne z Gminy Komorniki odebrały dziś z rąk Wójta Jana Brody i Przewodniczącego rady gminy Mariana Adamskiego karty „Rodzina 5+”.

Karty są wydawane w ramach Programu wspierania rodzin wielodzietnych przyjętego przez komornickich radnych w maju tego roku. Od początku obowiązywania Program cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dużych rodzin. Od lipca wnioski o wydanie karty „Rodzina 5+” złożyło 81 rodzin, to w sumie około 400 kart. W tym samym czasie o karty dużej rodziny w ramach rządowego programu Ogólnopolska Karta Rodziny Dużej ubiegały się 63 rodziny. Po zakończeniu okresu wakacyjnego spodziewamy się jeszcze większego zainteresowania obydwoma programami.

Dotychczas do gminnego Programu „Rodzina 5+” dołączyło blisko 20 partnerów, zarówno prywatnych jak i publicznych. Firmy różnych branż oferują członkom rodzin wielodzietnych zniżki na oferowane przez siebie usługi. Lista partnerów aktualizowana i publikowana jest na stronie komorniki.pl. Wójt Broda podkreślił, że na bieżąco trwają starania o nowych uczestników programu i wyraził nadzieję, że Program okaże się znaczącym wsparciem dla posiadaczy kart.

Gmina w ramach Programu obniżyła opłaty za pobyt dzieci w gminnych przedszkolach o 50%. W Programie uczestniczą także Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Gminny Ośrodek Kultury.

Więcej o Programie „Rodzina 5+” na www.komorniki.pl

Urząd Gminy Komorniki

IMG_7431 a

IMG_7434 a

IMG_7439 a

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook