Plener malarski 2015: relacja

Plener malarski 2015: relacja

W Leśnictwie Czeszewo plener malarski odbywał się po raz trzeci. W tym roku artyści tworzyli swoje prace pod hasłem „LAS”. Imprezie oprócz zajęć w plenerze towarzyszyły spotkania, prelekcje w Ośrodku Edukacji Leśnej. Urok wyznaczonego miejsca pozwala na uczestnictwo w pierwotnej, otaczającej namiastce, kolebce natury, tak potrzebnej w ucieczce od miejskiego kieratu. Las łęgowy nie tylko inspirował, na zakończenie pleneru artyści zasadzili drzewo na terenie rezerwatu w miejscu gdzie niegdyś znajdowała się leśniczówka.

Celem przedsięwzięcia jest promocja twórczości i polskiej przyrody. Integracja środowisk twórczych i sympatyków kultury.

Wystawę poplenerową można zobaczyć w Ośrodku Edukacji Leśnej w Czeszewie od 18 lipca, następnie trafi do leśnictwa w Roztoce Ryterskiej, Nadleśnictwo Piwniczna. Kolejnym miejscem ekspozycji będzie Gminny Ośrodek Kultury w Komornikach.

Serdecznie zapraszamy!

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook

Inne wydarzenia:

Nowy klub sportowy – Orły Plewiska

Rozpoczął swoją działalność klub sportowy “Orły Plewiska” na oficjalnejstronie klubu można znaleźć szczegółowe informacje dotycząceharmonogramu treningów i spotkań w ramach B-klasy. Młodym piłkarzomżyczymy wielu sukcesów

Przebudowa ulicy Ogrodowej

Zgodnie z planem jaki wcześniej nakreśliły władze Gminy Komornikizakończyła się przebudowa ul. Ogrodowej, na 400-metrowym odcinkupołożony został chodnik z kostki brukowej, a także asfaltowanawierzchnia. Utwardzenie