Podróże "Pod Parą"
fot. nowinykomornickie.pl

Podróże „Pod Parą” – Odkrywanie Piękna Wielkopolskiego Krajobrazu

W sobotę, 26 sierpnia, aż 220 entuzjastów wyruszyło w niezapomnianą podróż „Pod Parą”. Ten niezwykły projekt, realizowany we współpracy marszałka województwa wielkopolskiego, Kolei Wielkopolskich, Gminy Komorniki, GOSiR Komorniki, DK Stokrotka z Poznania oraz parafii św. Jadwigi Śląskiej z Osiedla Kwiatowego w Poznaniu, pozwala odkrywać uroki regionu w duchu nostalgii kolejowej.

Przygoda z Kolejką Wąskotorową

Następnie, w Środzie Wielkopolskiej, uczestnicy mieli okazję dołączyć do niezwykłej przygody z kolejką wąskotorową. Ta już 115-letnia kolejka przemierza trasę między Środą a Zaniemyślem, zapewniając niezapomniane wrażenia z podróży. Na małym dworcu tej kolejki, panie z KGW z Murzynowa Leśnego, przygotowały dla podróżujących piknik, tworząc przyjemną atmosferę integracyjną.

Zabawa i Edukacja dla Dzieci

Koleje Wielkopolskie nie zapomniały także o najmłodszych uczestnikach. Przygotowany przez nie konkurs wiedzy kolejowej dostarczył dzieciom zarówno zabawy, jak i ciekawych informacji. Zwycięzcy zostali uhonorowani nagrodami. Podczas tej wyjątkowej podróży szczęście sprzyjało uczestnikom, gdyż dopisała pogoda. Choć deszcz pojawił się po pikniku, szybko ustąpił miejsca słonecznemu niebu, co umożliwiło powrót do Szreniawy w dobrych nastrojach i z bogatym bagażem wrażeń.

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook