Pozbądź się elektrośmieci już w kilka minut!

Pozbądź się elektrośmieci już w kilka minut!

Komputery w punkcie zbierania

Od początku tego roku odebrano sprzęt już z ponad 1800 gospodarstw domowych w Poznaniu. Co więcej, usługa ta nabiera rozpędu, ponieważ teraz korzystać z niej mogą również mieszkańcy wybranych pod poznańskich miejscowości. Usługa ta jest całkowicie bezpłatna, a obiór jest szybki i wygodny. Na czym polega usługa? W jakich miejscowościach jest dostępna?

Mieszkańcy wybranych miejscowości z powiatu poznańskiego: Gmina Suchy Las (Suchy Las), Gmina Czerwonak (Czerwonak, Koziegłowy), Gmina Swarzędz (Swarzędz), Luboń, Gmina Komorniki (Komorniki, Plewiska), Gmina Dopiewo (Skórzewo), Gmina Tarnowo Podgórne (Baranowo, Przeźmierowo, Wysogotowo oraz Tarnowo Podgórne) mogą od września br. korzystać z bezpłatnej usługi odbioru wielkogabarytowych elektrośmieci.

Jak to działa?
„Te niebezpieczne oraz „niewygodne” elektrośmieci odbierane są bezpośrednio
z domu, dzięki czemu pozbycie się ich jest całkowicie bezproblemowe, a ponadto legalne. Dlaczego? Bo za wyrzucanie starych urządzeń do zwykłego kosza lub pozostawienie ich w innym nieprzystosowanym do tego miejscu grozi grzywna w wysokości 5000 zł. Z kolei składowanie ich w mieszkaniu, strychu, czy też piwnicy pozbawia nas komfortu oraz miejsca.” – wyjaśnia Anna Podsiadło z ElektroEko.

Jak więc zamówić tą usługę i pozbyć się elektrośmieci w kilka minut?
Aby zamówić tę usługę, wystarczy zadzwonić pod numer 2222 333 00 lub wejść na stronę www.elektrosmieci.pl i wypełnić internetowy formularz. Odpowiednio przygotowany sprzęt (odłączony od prądu, wodociągów oraz instalacji gazowej) odbierany jest ze wskazanej lokalizacji w ustalonym terminie. Zamawiając odbiór wielkogabarytowego sprzętu, można pozbyć się też mniejszych urządzeń.

Dlaczego to takie ważne?
Elektrośmieci wyrzucone do śmietnika lub porzucone na łonie przyrody, bezpośrednio zanieczyszczają środowisko, stwarzając tym samym zagrożenie dla zdrowia ludzi. Szkodliwe substancje (np. freon w lodówkach, rtęć w świetlówkach i kineskopach), mogą wydostać się na zewnątrz ze źle zagospodarowanych lub zdemontowanych zużytych urządzeń, następnie przenikają z deszczem do gleby i wód gruntowych.
W konsekwencji niewłaściwe pozbywanie się zużytego sprzętu elektrycznego
i elektronicznego może być w przyszłości przyczyną poważnych problemów zdrowotnych u ludzi i zwierząt.

Aby zamówić usługę, wystarczy zadzwonić pod numer 2222 333 00
lub wejść na stronę www.elektrosmieci.pl.

Autor: ElektroEko

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook