Protest przeciwko budowie masztu telefonii komórkowej

Protest przeciwko budowie masztu telefonii komórkowej

W Plewiskach przy ul. Południowej ma powstać stacja bazowa telefonii komórkowej. Mieszkańcy nie chcą do tego dopuścić i wzywają do prostestu. Nikt nie poinformował ich (oprócz dwóch właścicieli posesji, które bezpośrednio graniczą z działką, na której planowana jest inwestcja) o planowanej inwestycji, która może negatywnie oddziaływać na środowisko oraz zdrowie mieszkańców. W bliskim sąsiedztwie planowanej inwestycji mieszkają rodziny z małymi dziećmi, osoby w podeszłym wieku, a także mieszczą się szkoły, przedszkola i żłobki.

Starosta Poznański odmówił wydania decyzji o pozwoleniu na budowę, argumentując że inwestycja może znacząco oddziaływać na środowisko, a nakładanie się wiązek może spowodować, że moc promieniowania przekroczy dopuszczalne normy.

Decyzja ta została jednak uchylona przez Wojewodę Wielkopolskiego, który zezwolił na budowę, tłumacząc, że „z powodu umiejscowienia planowanej stacji bazowej telefonii komórkowej na działce o nr Ew. 705/6 obszar oddziaływania obiektu obejmować będzie wyłącznie tą działkę”

My, mieszkańcy Plewisk nie zgadzamy się na traktowanie nas jako obywateli gorszego gatunku, których nikt nie pyta o zdanie, próbuje przeprowadzić inwestycje na naszym terenie za naszymi plecami, mając gdzieś zdrowie nasze oraz naszych najbliższych, a także ochronę środowiska naturalnego. Organizujemy pisemny protest mieszkańców Plewisk. Bardzo prosimy o wsparcie. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby powstrzymać tę inwestycję, łącznie z poinformowaniem mediów jeśli zajdzie taka potrzeba. Urzędnicy pokazali nam, że jako jednostki nie liczymy się dla nich w ogóle, nawet nie raczyli nas poinformować. Pojedyncze osoby nie mają siły przebicia, nikt ich nie wysłucha i postawią kolejny maszt telefonii komórkowej, patrząc tylko na swój zysk, a mając gdzieś zdrowie mieszkańców. Tylko działając grupowo możemy dać im opór. Dlatego prosimy jeszcze raz, zjednoczmy się w walce o zdrowie nasze i naszych dzieci. Będziemy chodzić i zbierać podpisy pod protestem mieszkańców przeciw tej inwestycji. Mamy nadzieję, ze jeszcze nie jest za późno i uda się ją powstrzymać. Potrzebne są osoby chętne, żeby zebrać podpisy. Bardzo prosimy o wsparcie. Prosimy o Twój podpis na liście – mówi Mieszkanka.

źródło: e-lubon.pl

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook