Relacja z Dożynek

Relacja z Dożynek

W niedzielę, 2 września 2018, odbyły się Dożynki w gminie Komorniki. Tradycjnie poświęcono tegoroczne zbiory, a następnie dzielono się nimi z mieszkańcami. Można było spróbować świeżego chleba, ciasta, wędlin oraz owoców. To tradycyjne święto było okazją do podziękowania z pracę w gospodarstwie.

Podziękowania paniom gospodyniom oraz rolnikom złożyli Wójt Jan Broda i Przewodniczący Rady Gminy Marian Adamski. Słowami uznania wyróżniono także naczelnika Ochotniczej Straży Pożarnej w Plewiskach – Roberta Kurasza, Prezesa Koła Wędkarskiego w Komornikach Piotra Wiśniewskiego oraz Komendanta Drużyny Społecznej Straży Rybackiej przy Kole PZW w Komornikach Pawła Wojtalaka.

W uroczystości wzięli również udział goście z Winnicy (Ukraina), Smižan (Słowacja) i Kamienicy, której gmina Komorniki udzieliła pomocy po lipcowych ulewach.

Nie zabrakło również występów artystycznych. Gwiazdą tegorocznych dożynek była Halina Młynkowska, która zaśpiewała m.in. “Czerwone Korale”. Duże wrażenie zrobiło również widowisko „Słowiańska legenda Matki Ziemi”.

źródło: Komorniki.pl

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook