Relacja z Dożynek

Relacja z Dożynek

W niedzielę, 2 września 2018, odbyły się Dożynki w gminie Komorniki. Tradycjnie poświęcono tegoroczne zbiory, a następnie dzielono się nimi z mieszkańcami. Można było spróbować świeżego chleba, ciasta, wędlin oraz owoców. To tradycyjne święto było okazją do podziękowania z pracę w gospodarstwie.

Podziękowania paniom gospodyniom oraz rolnikom złożyli Wójt Jan Broda i Przewodniczący Rady Gminy Marian Adamski. Słowami uznania wyróżniono także naczelnika Ochotniczej Straży Pożarnej w Plewiskach – Roberta Kurasza, Prezesa Koła Wędkarskiego w Komornikach Piotra Wiśniewskiego oraz Komendanta Drużyny Społecznej Straży Rybackiej przy Kole PZW w Komornikach Pawła Wojtalaka.

W uroczystości wzięli również udział goście z Winnicy (Ukraina), Smižan (Słowacja) i Kamienicy, której gmina Komorniki udzieliła pomocy po lipcowych ulewach.

Nie zabrakło również występów artystycznych. Gwiazdą tegorocznych dożynek była Halina Młynkowska, która zaśpiewała m.in. “Czerwone Korale”. Duże wrażenie zrobiło również widowisko „Słowiańska legenda Matki Ziemi”.

źródło: Komorniki.pl

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook

Inne wydarzenia:

Nowy klub sportowy – Orły Plewiska

Rozpoczął swoją działalność klub sportowy “Orły Plewiska” na oficjalnejstronie klubu można znaleźć szczegółowe informacje dotycząceharmonogramu treningów i spotkań w ramach B-klasy. Młodym piłkarzomżyczymy wielu sukcesów

Przebudowa ulicy Ogrodowej

Zgodnie z planem jaki wcześniej nakreśliły władze Gminy Komornikizakończyła się przebudowa ul. Ogrodowej, na 400-metrowym odcinkupołożony został chodnik z kostki brukowej, a także asfaltowanawierzchnia. Utwardzenie