Starostowie Dożynek 2018

Starostowie Dożynek 2018

Zaszczytna rola Starostów Dożynek w tym roku przypada Państwu Magdalenie i Przemysławowi Nowackim z Wir. Pan Przemysław jest prężnym gospodarzem i rolnikiem. Jako najmłodszy z trójki braci szykowany był na to, by na ojcowiźnie kontynuować dzieło rodziców.

Wykształcenie technika – rolnika Pan Przemek poszerzył z biegiem lat o dyplom uczelni ekonomicznej, co niewątpliwie przydaje się w prowadzeniu sporego gospodarstwa. Na miejscu oporządzić musi bowiem 70 ha ziemi, a kilkadziesiąt kilometrów dalej, pod Pniewami – kolejne 50 ha, na których uprawia: zboże, rzepak, kukurydzę i trochę łubinu.

Jak sam mówi, na co dzień doświadcza faktycznego przeskoku cywilizacyjnego w kontekście wyposażenia swojego gospodarstwa. Nowoczesne sprzęty i maszyny rolnicze pozwalają mu być absolutnie samowystarczalnym, nie tylko też ciężko pracować, ale rozwijać zainteresowania, pasje i ambicje pozazawodowe.

Przypomnieć trzeba jego aktywność jako samorządowca podczas dwóch kadencji Rady Gminy Komorniki. Obecne angażuje się w prace Rady Sołeckiej w Wirach. Jest też fanem sportu.

Tegoroczna Starościna – Pani Magdalena Nowacka jest z wykształcenia pedagogiem. Posiada wiedzę i umiejętności zarówno nauczyciela wychowania początkowego jak i wychowawcy penitencjarnego. Państwo Nowaccy mają pięcioro dzieci – trzy córeczki i dwóch synków: 13- letnią Julię, 9- letnią Zosię, 6- letnią Łucję, 4- letniego Jasia i dwulatka- Franka.

Ubiegłoroczne lato dało się rolnikom we znaki. Tegoroczna upalna aura znów skutkowała suszą i niewątpliwymi stratami. Na szczęście gmina nie zapomina o rolniczym trudzie, kłopotach związanych z naturą.

Już 2 września podczas gminnych Dożynek będzie okazja, by uczcić zakończenie zbiorów, pokłonić się naszym rolnikom i podziękować im za ciężką pracę.

źródło: Komorniki.pl

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook