Lodowisko dla dzieci na ferie.

Truciciel

Dzień dobry

Czy można coś zrobić z problemem trucia mieszkańców przez ludzi palących w piecach plastikami i innymi materiałami które nie są do tego przeznaczone? Pewnie Ci ludzie nie mają świadomości że tak nie powinni robić, a trują również siebie. Może powinna być jakaś akcja informacyjna, a następnie dla upartych jakieś kary?
Kiedy raz zadzwoniłem z taką informacją do straży gminnej, niestety ale nie usłyszałem zrozumienia po drugiej stronie. Straż gminna nie sprostała temu zadaniu. Pan stwierdził, że nie wszyscy są na tyle bogaci żeby palić gazem, a poza tym teraz jest okres grzewczy i musieliby się zatrzymywać przy co drugim domu z którego leci dziwny dym.
Przepraszam bardzo, ale chyba na tym między innymi polega praca straży gminnej? A jeśli nie to kto jest za to odpowiedzialny? Czy po prostu mamy się godzić na to że ktoś nas truje? Niestety nie mamy w Plewiskach terenów zielonych i jesteśmy zmuszeni spacerować z dziećmi i biegać po terenie zabudowanym i zadymionym.
pozdrawiam

Czytelnik

Witam serdecznie,

aby odpowiedzieć na zadane pytanie zasięgałam informacji w Urzędzie Gminy.
“Truciciela” należy ustalić oraz wezwać straż gminną. Jeżeli “truciciel” pozwoli wejść na posesję, strażnicy mogą sprawdzić czy z komina wydobywa się dym ze spalanych śmieci (plastików, gumy itp.) i wówczas straż może nałożyć karę. Jeżeli właściciel nie wpuści na posesję to niestety nic nie można zrobić. Pozostaje edukacja w zakresie ekologii.

Pozdrawiam
Małgorzata Zgoła

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook