Zalety i wady domów bliźniaczych w Plewiskach i okolicach

Zalety i wady domów bliźniaczych w Plewiskach i okolicach

Zalety i wady domów bliźniaczych

Chociaż to wolnostojący dom jednorodzinny uważany jest za idealne miejsce do życia, to jednak nie wszyscy potrzebują dużych posesji z rozległym ogrodem. Nie każdy ma też na to czas, ochotę czy pieniądze. Tańszą alternatywą są domy bliźniacze, które pozwalają dobrze wykorzystać nawet niewielkie i wąskie parcele. Z całą pewnością można liczyć w tym przypadku na poczucie bezpieczeństwa, porządek i estetyczny wygląd otoczenia. Dużym plusem jest także niemała oszczędność zarówno na etapie budowy jak również w eksploatacji budynku. Czy rzeczywiście bliźniacze domy na sprzedaż są godną polecenia opcją? Co można zyskać, budując pojedynczy dom bliźniaczy zamiast dwóch osobnych?

——

Zobacz osiedle Pasieki w Komornikach: pasieki-komorniki.pl

——

Zalety domów bliźniaczych

pasieki-komorniki

Na korzyść wybudowania bliźniaka przemawia zmniejszenie poniesionych wydatków, gdyż zestawianie domów pozwala w pełni wykorzystać wolną przestrzeń i zagospodarować nawet wąską działkę. Nie ma tutaj bowiem konieczności przeznaczania czterech metrów od krawędzi parceli na przejścia, a ponadto można liczyć na redukcję strat ciepła, co przekłada się na obniżenie kosztów ogrzewania obu domów. Ponadto część bliźniaka stosunkowo łatwo jest wynająć czy też nawet sprzedać. Plusem takiego rozwiązania jest także zwiększone poczucie bezpieczeństwa, gdyż nadzór nad posesją zostaje rozłożony na dwóch właścicieli. W przypadku wspólnej inwestycji w interesie obu stron jest doglądanie tego, co dzieje się za ścianą. Trzeba podkreślić też fakt, że budowa bliźniaka jest tańsza niż wzniesienie pojedynczego budynku, gdyż przy zamawianiu większej ilości materiałów możemy liczyć na atrakcyjniejsze ceny. Ponadto taki budynek można łatwiej i szybciej ogrzać.

Wady bliźniaków

Jeśli decydujemy się na mieszkanie za ścianą z przyjaciółmi czy rodziną to zazwyczaj nie ma z tym większego problem, jednakże gorzej jest w przypadku trudności ze znalezieniem partnerów, którzy byliby godni zaufania i mieli podobne do nas potrzeby. Osobom o odmiennych poglądach raczej nie uda się żyć w symbiozie, a problemy mogą pojawić się już na etapie przygotowań i prac budowlanych. Chociaż bliźniaki nie muszą wyglądać identycznie, to jednak całość powinna tworzyć harmonię, a więc różnice należy dobrze zaplanować. Zaleca się jednolicie wyglądający dach, typ stolarki i kolor tynku, co niestety dla niektórych może być mocno ograniczające. Warto na współtwórców wybierać osoby, których stać na wybudowanie domu bliźniaczego, gdyż wyczerpanie się ich środków finansowych odbije się niekorzystnie również na nas. Jako, że w przypadku bliźniaka zostaje ograniczona nasza prywatność, to należy pamiętać o właściwej izolacji ściany łączącej dwa budynki, aby hałasy sąsiadów nie docierały do naszego ucha.

Share :

Twitter
Telegram
WhatsApp
Facebook